Güncel

Türkiye turuncuya büründü

2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası nedeniyle herkes yakasına karanfil veya atkı takarak turuncu farkındalığına destek verirken, ülke genelindeki görkemli binaların ışıkları da turuncuya döndü.

ANKARA (İGFA) – LÖSEV Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı öncülüğünde her yıl düzenlenen 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası kapsamında bu yıl Türkiye’nin dört bir yanından kurum, öğrenci, şirket ve duyarlı kişiler Lösemili Çocuklara destek verdi. bu yıl 25’inci yıl dönümü.

Binlerce kişi sosyal medya hesaplarından turuncu giyerek ve turuncu aksesuarlar kullanarak Lösemili Çocukların yanında oldukları mesajını verdi.

Türkiye genelinde farkındalık yaratmak amacıyla yürüyüşler, konserler ve seminerler düzenlenirken, farkındalık hareketi stadyumlara da yansıdı. 81 ilin sokakları ve simge binaları Lösemili Çocuklar için turuncu ışıklarını yakarken, otobüs duraklarından sokaklara kadar her yer turuncu ışıklarla süslendi. Televizyon ekranlarında sanatçılara turuncu kurdeleler takarak Lösemili Çocukların sesi oldu.

7’den 70’e her yaş grubundan insanın birbirine gönülden destek verdiği bu özel haftada en dokunaklı ve yürek ısıtan mesajlar okullardan geldi.

LÖSEV İnciler Projesi ilkokul, ortaokul ve liseleri kapsayarak lösemi ve kanser konusunda farkındalık yaratmayı amaçladı.

Bu anlamlı proje kapsamında binlerce öğrenci Lösemili kardeşlerine umut ve sevgilerini turuncu destek mesajlarıyla dile getirdi.

Başa dön tuşu