Güncel

Türkiye Şampiyonası’nda İzmit’i temsil edecekler

İzmit Belediyesi Yüzme Takımı, İstanbul Anadolu Grubu elemelerinde başarılı olarak Türkiye Şampiyonası finallerine katılmaya hak kazandı.

KOCAELİ (İGFA) – Sporun ve sporcunun dostu İzmit Belediyesi, birçok branşta spor faaliyetlerini sürdürüyor. Yüzme branşında antrenmanlarına devam eden İzmit Belediyespor sporcuları ülke genelinde birçok başarıya imza attı.

Bu kapsamda Türkiye’nin 5 farklı şehrinde düzenlenen 11-12 yaş bölge finallerine toplam 2 bin 71 sporcu katıldı. İstanbul Anadolu Grubu’nda yer alan İzmit Belelediyespor sporcuları, İstanbul, Kocaeli, Bursa, Yalova, Düzce ve Sakarya’dan 496 sporcuyla yarıştı. 9 sporcunun katıldığı müsabakalarda tüm sporcularımız barajları geçerek madalya almaya hak kazandı.

11 yaş grubunda başarılı olan sporcular, 24-26 Kasım tarihlerinde Samsun’da düzenlenecek Türkiye Şampiyonası’na katılma hakkı kazandı. 12 yaş grubunda başarılı olan sporcular, 01-03 Aralık tarihleri ​​arasında Denizli’de yapılacak Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı. Sporcular ve antrenörler, kendilerine her türlü imkânı sağlayan Başkan Fatma Kaplan Hürriyet’e teşekkür etti.

Başa dön tuşu