Ekonomi

Türk Kripto Para Yatırımcılarına Avalanche (AVAX), TerraUSD (UST) ve LUNA Darbesi

Tüm dünyada Kripto para piyasasında işlem gören TerraUSD ve LUNA coin neden düşüyor merak edilirken Türk kripo para yatırımcıları arasında oldukça popüler olan Avalanche (AVAX), TerraUSD (UST) ve LUNA coin darbesi oldukça sert oldu.

Terra Luna neden düşüyor? Luna Coin ve UST arasındaki ilişki merak edilirken yüzde 90’ları aşan kayıplar ile tüm dünyanın dikkatini çeken Luna coin ve Avalanche (AVAX), TerraUSD (UST) gibi stabilcoinler son günlerde Türk yatırımcıların en büyük darbe yediği kripto para birimleri oldu.

Terra Luna coin yaşanan kripto para düşüşten en çok değer kaybedenler arasında zirveye yerleşti. Piyasaların, ABD verileriyle birlikte paylaşan düşüş trendi hiç beklenmedik sonuçlar doğdur. Bir gecede yüzde 99,8 değer kaybederek yatırımcısını batıran TERRA Luna’yı Avalanche (AVAX) coin takip etti. Son günler yaşanan bu gelişmelerin ardından Luna neden düştü, bu düşüşün sabit coin projesi UST ile nasıl bir ilişkisi bulunuyor, Avalanche (AVAX) coin nereye kadar düşer sorusunun cevabı merak ediliyor.

Kripto para piyasası son bir haftada yüzde 30 düşerek değer kaybetmeye devam ederken Luna Vakfı’nın geliştirdiği Avalanche (AVAX) coin, geçen hafta 68 dolar seviyesinde işlem görürken UST krizi ile birlikte bugün 23.5 dolara kadar düştü. Şuan 30 dolar seviyesinde işlem gören Avalanche (AVAX) coin 1 haftada yüzde 59 değer kaybederek Türk yatırımcılarına büyük darbe vurdu.

Türk kripto yatırımcıları arasında son derece popüler olan Avalanche (AVAX), TerraUSD (UST) ve LUNA’dan büyük darbe aldı.

LUNA Vakfı’nın ‘rezerv paralarından’ biri olan AVAX, bir hafta önce 68 dolardan işlem görüyordu. UST 1 dolarda tutulamayınca Terra ağı LUNA’nın yerel kripto para birimi 0.1 doların altına düştü.

1 HAFTADA YÜZDE 59 DÜŞTÜ

Rezerv para birimi AVAX ise sabah saatlerinde yapılan satışlarla 23,5 dolara geriledi. Öğleden sonra yapılan alımlarla tekrar 28 dolara yükseldi. Buna rağmen AVAX son 1 haftada yatırımcılarına yüzde 59 kaybetti.

AVAX, 22 Kasım’da tarihi zirvesine çıkarak 146 dolara ulaştı. Zirveden düşüş bugün itibarıyla yüzde 81’e ulaştı.

Başa dön tuşu