Güncel

Türk Diyanet Vakıf-Sen’den Hilmi Şanlı Bursa’da

Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hilmi Şanlı, Birlik Şubesi’nde düzenlediği basın toplantısında, Filistin halkının yanında olduklarını bir kez daha söyledi.

BURSA (İGFA) – Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hilmi Şanlı, Katil Devlet İsrail Mallarına Boykot uygulanmasını ve İmam Hatiplerin 5 vakit namaz sonrası cemaatle namaz kılmalarını istedi.

Şanlı sözlerine şöyle devam etti; “Filistin halkının onlarca yıldır maruz kaldığı işgal ve soykırım, son bir ayda tüm insani vasıflarını kaybeden İsrail güçlerinin vahşi saldırıları ve toplu katliamlarıyla kontrolden çıkmış ve gelinen noktada, Yaşanan acıların hüznü dünya kamuoyunun vicdanına sığmamıştır.

Kendi kaderiyle baş başa kalan Gazzeli çocukların sığınacak bir ana kucağı bile kalmadı. Kadim şehirleri, sokakları, evleri yıkıldı, şifa bulmak için gittikleri hastaneler ummadıkları yerlerden bombalandı. Hayatta kalma ve vatanlarını koruma mücadeleleri, canlarına ve çocuklarına mal olsa da, onurlu ve inançlı duruşları ve sürekli elhamdülillah zikirleri, tüm insanlığın hayal gücüne meydan okuyan bir boyuta ulaştı.

Yüzyıllar boyunca Osmanlı İmparatorluğu altında barış ve güvenlik içinde yaşayan Filistin ve Kudüs’ün İngilizler tarafından işgal edilmesiyle başlayan ve 100 yıl boyunca devam eden çile, kimi zaman taş ve sapanla, kimi zaman Filistinli bir kızın bağırmasıyla haklı bir mücadeleye dönüştü. Doğrusunu söylemek gerekirse bazılarının annesi işgalcilerin evinin önüne girmesine izin vermiyor. dönüştü.”

Başa dön tuşu