Güncel

Turistik eşya sektörü İstanbul’da buluşuyor

Dünyanın en iyi Turistik Hediyelik Eşya ve Hediyelik eşya profesyonelleri fuarı Souvenir Expo Turkey, 14-17 Aralık 2023 tarihleri ​​arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde üçüncü kez kapılarını ziyaretçilerine açmaya hazırlanıyor.

İSTANBUL (İGFA) – Turistik hediyelik eşya ve hediyelik eşya sektörü tek başına 15 milyar dolar sağlıyor, bu da Türkiye’nin 56 milyar dolar olması beklenen 2023 turizm gelirinin yaklaşık yüzde 30’una tekabül ediyor.

Rota Fuarı Türkiye Fuarcılık A.Ş. Genel Müdür George Panorgias, Türkiye’nin turizm alanında büyük bir gelişme potansiyeline sahip olduğunu vurguladı.

Rota olarak Türkiye’nin üretim gücüne en başından beri inandıklarını belirterek, Souvenir Expo Türkiye Turistik Hediyelik ve Hediyelik Eşya Fuarı’nda üç yıldır dünyanın en iyileri ile Türkiye’nin en iyilerini bir araya getirdiklerini söyledi.

Souvenir Expo Turkey’in 14-17 Aralık 2023 tarihleri ​​arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde 3 salonda düzenleneceğini belirten Panorgias, şöyle konuştu: “Üretici firmalarla doğrudan iletişim kurarak fuara özel avantajlı fiyatlardan yararlanmak, en yeni ürünleri görmek pazarda yer almak, sektörle ilgili bilgi birikimini arttırmak ve iş bağlantıları kurmaktır.” Çevresini güzelleştirmek isteyen hediyelik eşya profesyonellerini Aralık ayındaki fuara beklediklerini söyledi.

Souvenir Expo Türkiye Fuarı’nda bu yıl; Kupa, magnet, anahtarlık, nazar boncuğu gibi hediyelik ürünler, mayo, bikini, peştamal, havlu, şort, güneş gözlüğü gibi yaz modası, baklava, lokum, Türk kahvesi, zeytin, zeytinyağı gibi gıda ürünleri genellikle satın alınır. Türkiye’ye gelen turistler tarafından Sabun, promosyon malzemeleri, valiz, çanta, kemer, deri aksesuar ve dekorasyon ürünleri gibi doğal ve organik ürünlerin sergilenmesi bekleniyor.

Başa dön tuşu