Güncel

TSK Şehitlerimizin İntikamını Misliyle Aldı

Milli Savunma Bakanlığı’nın resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamaya göre, Silahlı İnsansız Hava Araçları ile yürütülen operasyonda hain terör örgütü PKK’ya çok ağır darbe vuruldu. 18 terörist öldürüldü.

Irak’ın Kuzey bölgesinde Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Pençe Kilit operasyonu yürütülüyor. Geçtiğimiz günlerde bölgeden gelen şehit haberleri ülkenin yüreğini yakmıştı. Şehitlerimizin kanını yerde bırakmak istemeyen TSK, SİHA’ların yağdırdığı bombalarla PKK’nın adeta kolunu kanadını kırdı.

Türk Silahlı Kuvvetleri, ülkemiz sınırlarını tehdit eden terör örgütü PKK’ya yönelik, Irak’ın Kuzey bölgesinde Pençe Kilit operasyonu yürütüyor. Geçtiğimiz günlerde operasyonda görevli askerlerimizden gelen şehit haberi ülkenin yüreğine kor düşmüştü. Mehmetçik şehitlerimizin intikamını misliyle aldı.

Milli Savunma Bakanlığı’nın resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamaya göre, terörle mücadele kapsamında yürütülen Pençe Kilit operasyonu kapsamında, Silahlı İnsansız Hava Araçları tarafından yapılan bombardımanla 18 terörist öldürüldü.

MSB’den yapılan açıklama şu şekilde; “Mehmetçiğin nefesi teröristlerin ensesinde! Irak’ın kuzeyinde başarıyla devam eden Pençe-Kilit operasyon bölgesinde 18 PKK’lı terörist daha SİHA’larımızın operasyonu ile etkisiz hâle getirildi. Terörle ve teröristle mücadelemiz etkin ve kararlı şekilde sürecek!”

Ayrıca operasyonun SİHA’lar tarafından kaydedilen görüntüleri de yayınlandı. Kırsal alanda tespit edilen teröristlerin üzerine bomba yağdırılan anlar saniye saniye görüntülendi. Bu operasyonla SİHA’ların ne denli önemli bir rol üstendiği ve teröristlerin korkulu rüyası haline geldiği de apaçık gözler önüne serildi.

Başa dön tuşu