Magazin

TRT 1’den Yeni Dizi: Balkan Ninnisi İddialı Başlıyor

TRT 21 Haziran’dan itibaren yeni bir diziyi yayınlamaya başlıyor. Hem kadrosu hem de hikâyesiyle dikkat çeken bu dizi Balkan Ninnisi. Kadroda usta isimler de göz dolduruyor. Erdal Özyağcılar ve Seksenler dizisi ve Yedi Numara’dan hatırladığımız ekranların sevilen yüzü Özlem Türkad’dı bir araya getiren dizi oldukça iddialı bir konuyla ekranlara geliyor. TRT 1 bir kaç hafta önce çekimlere başlandığı haberini verince izleyiciler çok sevinmişti. Dizinin fragmanlarının yayınlanmasıyla da herkes çok merak etti. Ayrıca fragmanları dahi çok beğenildiği için ne zaman yayına gireceği merak ediliyordu.

Balkan Ninnisi 21 Haziran günü ilk bölümüyle ekrana geliyor. Bu tarih izleyicileri ve diziyi merak edenleri çok sevindirdi. Dizinin geçtiği mekân eski ve ahşap bir konak. Bu konak içerisinde Madekon ve Türk ailelerin yolu kesişecek. Bu kesişme ortaya eğlenceli, hareketli ve aşkla dolu bir dizi meydana getirecek. Özlem Türkad ve Erdal Özyağcılar ismini duyan seyirciler de ayrıca mutlu oldu. Özyağcılar bu sefer ekranlara Köfteci Süleyman olarak geliyor. Türkad’ın oynayacağı karakter ise Neriman oldu. Dizinin yapımcısı da zamanında Kurtlar Vadisi’ni yayınlayan Ümit Karaca olacak. Dizinin çekimleri ise Makedonya’nın Üsküp kentinde yapılıyor.

Renkli ve Hareketli Balkanlar

Balkanlar ve Türk halkı arasındaki yakınlaşma Osmanlı zamanından geliyordu. Osmanlı İmparatotluğu Balkanlardan ayrılırken burada çok sayıda Türk yaşıyordu. Kendisini Türk olarak ifade etmese de Balkan halklarının birçoğu da Osmanlı altında yaşamaktan memnundu. Ancak 1900’lerin başındaki isyanlarla birlikte Balkan ülkeleri de teker teker bağımsızlık ilan etmeye başlamıştı. Makedonlar ve Türkler arasındaki yakın ilişkiler de bu zamandan beri sıkı bir ilişki içerisinde devam ediyor. Yugoslavya’nın dağıldığı zamanlar bölgedeki halklar açısından çok zor zamanlar oldu. Ancak hala orda da yaşayan çok sayıda Türk bulunuyor.

Balkan Ninnisi dizisinin genç başrol oyuncuları ise Hakan Boyav ve Merih Öztürk. Dizide birbirini seven Makedon bir kadın ve Türk erkeği canlandıran genç oyuncular aileleri yüzünden bir araya gelemiyor. Çünkü Türk erkeğin dayısı rolündeki Erdal Özyağcılar ve eşi Özlem Türkad, Makedon geç kızın ise annesi oldukça inatçı ve gençlerin bir araya gelmesini istemiyor. Ancak daha sonra iki ailenin de inadı kırılıyor ve gençlerin bir araya gelmesi uzun sürmüyor. Asıl macera da bundan sonra başlıyor.

Balkan Ninnisi

Hem konusu hem de kadrosuyla hareketli ve canlı bir dizi olacak olan Balkan Ninnisi, dizide aynı zamanda bir radyo programının ismi. Radyo programı ve şarkıların da eşlik ettiği dizide Elveda Rumeli’den hatırladığımız Erman Saban ve Sucan Akbelge gibi isimler de dahil olmuş. Elveda Rumeli’de kaymakam rolündeki Saban ve Meryem rolündeki Akbekge zamanında Türk seyirciler tarafından çok beğenilmişti. Ayrıca Elveda Rumeli kadrosundan bedija Begovska, Elyesa Kaso ve Mustafa Jasar gibi isimler de Balkan Ninnisi kadrosunda yer alıyor.

Elveda Rumeli kadrosundan Balkan Ninnisi’ ne gelen bir oyuncu da tabi ki Erdal Özyağcılar. Özyağcılar’ın yer aldığı üçüncü Balkan dizisi olan Balkan Ninnisi Özlem Türkad’ la birlikte oldukça hareketli ve renkli bir dizi olacak gibi görünüyor. Hem aşk hem de eğlence vadeden Balkan Ninnisi yaz ekranına hareket getirecek yapımlardan bir tanesi. Hem genç hem de usta oyuncuları ile 21 Haziran’da ekrana gelecek olan dizi şimdiden çok sayıda kişi tarafından heyecanla bekleniyor. Yaz dizileri arasında sivrileceği ve beğeni kazanacağı şimdiden belli.

Başa dön tuşu