Güncel

Trakya Üniversitesi’nden Bükreş’te muhteşem konser

Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Balkan Senfoni Orkestrası, Türkiye’nin Bükreş Büyükelçiliği’nin düzenlediği Cumhuriyetin 100. yıl etkinlikleri kapsamında Bükreş’te muhteşem bir konser verdi.

Erdoğan DEMİR / EDİRNE (İGFA) – Bükreş Büyükelçisi Özgür Kıvanç Altan ve eşi Aslı Altan’ın ev sahipliğinde gerçekleşen konsere, Başbakan Yardımcısı ve İçişleri Bakanı Cătălin Predoiu, Romanya Parlamentosu Romanya Türkiye Dostluk Grubu Başkanı Nicolae Georgescu, Dışişleri Bakanı Nicolae Georgescu katıldı. Dışişleri Bakanlığı Iullan Fota, Eski Başbakan Victor Ponta. , büyükelçiler, bürokratlar, NATO temsilcileri, Türk ve STK üyeleri katıldı.

Şef Ahmet Hamdi Zafer yönetimindeki Trakya Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Devlet Konservatuarı Müdürü Prof. Balkan Senfoni Orkestrası, sanatseverlere unutulmaz bir gece yaşattı.

Sevil Ulucan Weinstein ve Bas-Bariton Burak Bilgili’nin konuk sanatçı olarak katıldığı konserde, türküler ve marşların yanı sıra Batı ve Doğu müziği eserleriyle Cumhuriyet Bayramı coşkusu doruğa ulaştı.

Sanatseverler: Balkan Senfoni Orkestrası’nın seslendirdiği Köçekçe, Re Minor 2. Keman Konçertosu, Hora Hartişorului, Romanya Halk Dansları, L’aslesienne Suit No.1 Bölüm 1, Sevilla Berberi Operası’ndan “La Calunnia”, Köroğlu, Uzun İnce Bir Yoldadım, Drama Köprüsü, Vardar Ovası, Bir Başkası Memleketim adlı eserlerle müzik şöleni yaşadı. Konserin sonunda 100. Yıl ve 10. Yıl Marşları çalınırken, tüm salon ayağa kalkıp şarkıya eşlik ederken büyük coşku yaşandı.

Konser, protokol gereği sanatçılara çiçek takdim edilmesiyle sona erdi.

Başa dön tuşu