Güncel

Tolga Karel’den İflas Açıklaması: Hesabımda 83 Dolar Vardı

Tolga Karel’in zor günleri. Tolga Karel iflas mı etti?

2017 senesinde Amerika’ya yerleşen ünlü oyuncu Tolga Karel geçirdiği zor günleri anlattı. Bir dönemin efsane dizisi Yaprak Dökümü dizisinde Oğuz karakterine hayat veren Tolga Karel ardından Survivor’a katılmıştı. 2017 senesinde Sarah Scott ile dünya evine giren Karel her şeyini geride bırakıp Amerika’ya yerleşmişti.

Karel kurduğu sağlık turizmi şirketi iflas ettiğini açıkladı. İflas edince eşinin ailesinin yanına taşındı. Ünlü oyuncu aylık 8 bin dolara Tır şoförlüğü yaptı. Her gün işlerini biraz daha büyüten ünlü oyuncu 2026’da 100 araçlık filo kurmak için çalışmalara başladı. Tolga Karel hedefinin basamaklarını tek tek çıkmaya başladı.

Oyuncu 2020 senesinde Florida’da ev alarak ilk yatırımını yaptı. Eski oyuncu 320 bin dolar ödediği evin fotoğraflarını paylaştı ve bu evde güzel anılar biriktireceğini söyledi. İşlerini ilerleten Tolga Karel çok geçmeden arsa satın aldı. 2021 Ekim’de eşi ve çocukları ile beraber yaşayacağı yeni evi için gözde eyaletlerden arsalar satın almaya başladı.

Oyuncu Karel sözleşme imzaladığı anların da fotoğrafını sosyal medyada paylaştı. Tolga Karel fotoğrafların altına “Rüya evimizi inşa etmek için ne kadar güzel bir gün.” ifadelerine yer verdi. Geçen 5 sene yaşadığı zorlukları anlatan Karel “Maddi bir kaygım kalmadı, banka hesabımda 83 dolar varken hayata yeniden başlamak zorundaydım.” ifadelerine yer verdi.

Tolga Karel “5 sene önce bu topraklara geldiğimde tek bir hayalim vardı huzuru bulmaktı. O zamanlar iflas etmiştim, asıl mesleğimi de yapamadım ve banka hesabımda yalnızca 83 dolar ile tekrar bir hayata başlamak zorunda kaldım. O zamanlar çok zor günler geçirdim. Dilini, dinini, kültürünü bilmediğin bir ülkede ayakta kalmak oldukça zor. Eşim ile bu geçen yıllarda 3 tane pırlanta gibi çocuğa sahip olduk. Yaptığım işe sımsıkı sarılarak çok çalıştım. Artı maddi bir kaygım kalmadı çok şükür. Dünya aynı dünya değil ama ben hala aynıyım. Hala aynı Tolga’yım.” ifadelerine yer verdi.

Başa dön tuşu