Güncel

Tokat subaylarından valiye büyük saygısızlık! TSK’da neler oluyor?

TSK içerisinde 28 Şubat ruhunu yeniden ayağa kaldırmak isteyenlerin gerçekleştirdiği skandallara bir yenisi daha eklendi. Kayseri 2’nci Ana Bakım Fabrika Müdürü Albay İlhan Coşkun’un subay, astsubay ve ailelerine başörtü yasağı getirilen kararının ardından şimdi de Tokat’ta düzenlenen 30 Ağustos törenlerinde Vali Numan Hatipoğlu’nun elini sıkmayan rütbeli askerlerin görüntüleri olduğu ortaya çıktı.

Kayseri’de baş gösteren başörtüsü yasağı getiren ve hemen ardından görevden alınan Albay İlhan Coşkun skandalı daha konuşulurken bu kez Tokat Valiliği tarafından 30 Ağustos resepsiyonunda 28 Şubat’ı andıran anların yaşandığı görüntülere rastlandı.

Valinin elini sıkmadı

Tokat Valiliği tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla tertip edilen resepsiyonda rütbeli bir askerin resepsiyon salonuna telefonla konuşarak girmesi, misafirleri eşiyle birlikte karşılayan Tokat Valisi Numan Hatipoğlu’nun elini sıkmadan salona girmiş olduğu görüntüleri ortaya çıktı.

28 Şubat’ı hatırlatan davranışlar

Rütbeli askerin ardından gelen subaylar da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı temsil eden Vali Hatipoğlu ve eşinin elini sıkmadan salona giriş yaptıkları görüldü. Bir grup rütbeli askerin adeta 28 Şubat zihniyetini yeniden yaşatan eylemi ile ilgili görüntüler büyük tepki gördü.

Albaydan asker ve ailelerine başörtüsü yasağı

Kayseri 2. Ana Bakım Fabrika Müdürü Albay İlhan Coşkun, uygulamaya koymuş olduğu emirle müdürlükte görev yapan subay astsubay ile misafirlerin başörtü takmasını ve sakal bırakmasını yasakladı. Skandalın ortaya çıkmasıyla emir hakkında sehven yazıldı denilerek hemen geri alındı. Ancak Milli Savunma Bakanlığı; Albay İlhan Çokşun’un hakkında soruşturma başlatarak görevden alındı.

Başa dön tuşu