Teknoloji

Telefonlardaki “rahatsız etmeyin” modu ne işe yarar?

Etrafınızdaki her şeyin stresine ve çılgınlığına kapılmamak için biraz huzur ve sessizlik günümüzde adeta bir lüks haline geldi. Yeni nesil cihazlar “Rahatsız etmeyin” modu sürekli olarak dikkat dağıtan bildirimleri devre dışı bırakmanızı sağlar.

Dış dünyaya açılan gerçek bir portal olan Akıllı Telefon, binlerce kilometre uzakta olsanız bile aileniz ve arkadaşlarınızla yakın iletişim kurmanıza yardımcı olur. Ayrıca, basın incelemenizi yapmanıza ve gerçek zamanlı olarak bile dünya çapında olan her şey hakkında bilgi sahibi olmanıza olanak tanır. Ancak bir noktada, nefes almak için bağlantıyı kesmeyi ve bazen gereksiz bilgilerle zihninizi aşırı yüklememeyi de öğrenmelisiniz. Etrafınızdaki her şeyin stresine ve çılgınlığına kapılmamak için biraz huzur ve sessizlik günümüzde adeta bir lüks haline geldi. Neyse ki, en yeni nesil cihazlar “Rahatsız etmeyin” modunu içerir: bu çok faydalı seçenek, kendinize zaman ayırmak ve sürekli olarak bildirimler ve çeşitli dikkat dağıtıcı unsurlar tarafından işgal edilmemek için cep telefonunuzu devre dışı bırakmanıza olanak tanır. Size daha fazlasını anlatıyoruz.

Artık akıllı telefonunuzun hayatınızı kontrol etmesine izin vermeyin. Yeni “Rahatsız etmeyin” özelliği sayesinde, aldığınız mesaj ve bildirimleri kontrol etmek istediğiniz saatleri tercihlerinize göre tanımlayabilirsiniz. Aynı şekilde, etkin olsun veya olmasın, belirli kişilerin size ulaşabilmesi için ayarları özelleştirebileceksiniz. Yatma zamanı gibi belirli bir programda otomatik olarak veya istediğiniz zaman sessiz kalmanız için manuel olarak açmanıza izin veren bu yardımsever yeni seçeneğe bayılacaksınız.

2-001.jpg

Devrim niteliğindeki yeni “Rahatsız etmeyin” düğmesi ne işe yarar?

“Rahatsız etmeyin” düğmesine erişmek için Android cep telefonunuzun bildirim çubuğunu indirmeniz yeterlidir. Orada “Rahatsız Etmeyin” yazan simgeyi göreceksiniz. Bir kez basıldığında, otomatik olarak tüm mesajlar, aramalar ve diğer alarmlar çalmaz. Bu, onları “uçak moduna” koyduğunuz anlamına gelmez: tam tersine, yalnızca susturulacaklar.

Büyük avantaj: Bu aracın etkinleştirilmesi ve devre dışı bırakılması için ayarlardan istediğiniz zaman dilimlerini tanımlayabilirsiniz.

Tek dezavantajı: Acil bir uyarı mesajı almanız gerekiyorsa, “Rahatsız etmeyin” işlevini etkinleştirmemek daha iyidir.

Kesin olan bir şey var ki, bu yeni faydalı seçenek, cep telefonunuz tarafından sürekli talep edilmeden sevdiklerinizin ve günlük hayatın basit şeylerinin keyfini daha iyi çıkarmanızı sağlayarak hayatınızı değiştirecek.

3-001.jpg

Bu seçenek nasıl programlanır?

Şimdi bu işlevi cihazda nasıl kolayca programlayacağımızı göreceğiz. Endişelenme, çok basit!

“Amaçlandığı gibi etkinleştir”in yanındaki düğmeye dokunmanız yeterlidir.

3 bölümünüz olacak: “Günler”, “Başlangıç ​​zamanı” ve “Bitiş zamanı”.

Tek yapmanız gereken bölümlere tıklayıp rahatsız edilmek istemediğiniz günleri seçmek. Ve özellikle ne zaman.

Gördüğünüz gibi, Android cep telefonunuzda Rahatsız Etmeyin’i etkinleştirmek eşi görülmemiş bir şey. Etkinleştirmek için neyi bekliyorsunuz?

Rahatsız Etmeyin açıkken aramalara izin ver

Rahatsız Etmeyin etkinleştirildiğinde bile aramalara izin vermek için şu adımları izleyin:

Tekrar “Rahatsız Etmeyin”e dokunun. Yeni bir ekrana gireceksiniz.

Bu ekran istisnaları programlamanıza izin verir. “İstisnalara İzin Ver” bölümü (girmek için dokunun), sisteme, özellik etkinleştirildiğinde bile size ulaşabilecek kişilerin (kişiler) olduğunu söylemek için kullanılır.

Böylece, “Arayanlar” veya “Mesajlar” bölümleri, “Rahatsız etmeyin” işlevi etkinleştirildiğinde bile size her zaman ulaşabilecek veya iletişim kurabilecek bir veya daha fazla kişiyi belirtmenize olanak tanır.

Başa dön tuşu