Teknoloji

Telefon Pin Kodu Öğrenme Turkcell, Vodafone, Avea (Türk Telekom)

Turkcell, Vodafone, Avea (Türk Telekom) Pin Kodu öğrenmek için Turkcell online işlemler sayfasına GSM numaranızı ve Turkcell şifrenizi girin.

Turkcell, Vodafone, Avea (Türk Telekom) operatörlerinden birini kullanıyorsunuz. Hattınız faturalı ya da faturasız fark etmez, mutlaka bir SIM kartınız oluyor. Bu kart telefonunuzun kimliği gibi adeta. Numaranızın taşıyan SIM kartınızın güvenlik açısından bir adet PIN kodu bir adet de PUK kodu oluyor. Bu kodlar, operatörden hattınızı aldığınızda tek bir ürün içinde size şifreli bir paketin içinde veriliyor. SIM kartınızın bulunduğu kartın üzerinde Pin kodunuz da yazıyor. Şifreli bölümü kazıyarak bu kodları öğrenebilir ve telefonunuza kartı takıp açtıktan sonra ekrana gelen Pin kodunu girin bölümüne bu kodu girerek hattınıza merhaba diyebilirsiniz. Sonra dilerseniz bir daha kod girmemek için ayarlardan kaldırabilirsiniz.

Telefonun güvenlik ayarlarından pin kodunu değiştirebilir ya da sorgulamayı kaldırabilirsiniz. Evet, buraya kadar hattınıza ait SIM kartın Pin kodu nasıl öğrenilir, ne işe yarar öğrendik. Peki pin kodunuzu unutursanız, hatta ait zarftaki kodların yazılı olduğu kartı kaybederseniz ya da başka bir kartın pin kodunu öğrenmek isterseniz ne yapacaksınız? Pin kodunu 3 kere üst üste girerseniz hattınız bloke olacaktır. Bu nedenle gerçek pin kodunuzu öğrenmeniz gerekecektir. Pin kodunu bloke ettiyseniz ya da hatırlamıyorsanız, PUK kodu işinizi görür. PUK kodu daha uzundur ve deneme şansı daha fazladır. PUK kodunuzu da bilmiyor, hatırlamıyor ya da kaybettiyseniz sıra şu çözümlere gelir.

Turkcell Pin Kodu öğrenmek

Turkcell Pin Kodu öğrenmek için Turkcell online işlemler sayfasına GSM numaranızı ve Turkcell şifrenizi girin. Hesabım menüsünden Ayarlarım’a ve PIN/PUK Numaram’a tıklayarak ya da 532’yi arayarak pin kodunuzu öğrenebilirsiniz.

Vodafone Pin Kodu öğrenmek

Vodafone Pin Kodu öğrenmek için Vodafone online sitesinden Self Servis hizmetine girin. Telefon İşlemlerim > Pin/Puk Öğrenme menüsüne girin. Self Servisi kullanmak için SIFRE yazıp 7000’e göndererek online işlemler şifrenizi alabilirsiniz. Bu işlemi Ayarlarım > Hat Ayarlarım menüsünden de halledebilirsiniz. 542’yi de arayabilirsiniz.

Avea Pin kodu öğrenmek

Avea Pin kodu öğrenmek için 550’yi arayarak sesli yanıt sistemini kullanıp Pin ve Puk numaranızı öğrenebilirsiniz. 444 1 500’ü arayarak, Avea Online İşlemler Merkezi ya da müşteri hizmetlerinden pin kodunu öğrenebilirsiniz.

Başa dön tuşu