Güncel

Sorgun’da DEAŞ Üyesi Yakalandı!

Yozgat Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından şehrimizde 10 şüpheli hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Şehrimizin emniyet güçleri tarafından düzenlenen operasyon ile şüpheliler kıskıvrak yakalandı.

Bir dönem Suriye ve Irak’ta etkinliği ile tüm dünya tarafından konuşulan terör örgütü DEAŞ’in ülkemiz içerisine sızmış olan uzantılarına yönelik operasyonlar devam ediyor.

Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hakkında yakalama kararı çıkarılan 10 şüpheliye emniyet güçleri bir şafak vakti operasyonu düzenledi.

Gerçekleştirilen operasyon ile birlikte tüm şüpheliler polis ekipleri tarafından kıskıvrak yakalandı.

Özel Harekat Polislerinin de yer aldığı operasyonda şafak vakti baskını ile şüpheliler adreslerinde yakalandı. Yozgat Merkez’de 9 şüpheli yakalanırken 1 şüpheli de ilçemiz Sorgun sınırları içerisinde yakalandı.

Tüm şüpheliler Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından çıkarılan kararla göz altına alındılar.

Operasyon ile yakalanan tüm şüpheliler sağlık kontrolünden geçirildikten sonra sorgulanmak üzere emniyet merkezlerine götürüldüler.

Sorgun ilçemiz içerisinde de DEAŞ üyesi bir şüphelinin yakalanması yerel basında yer aldı. Emniyet güçlerimizin gerçekleştirdiği başarılı operasyon ile ilçemizde bulunan da şüpheli de yakalanarak sorguya alınmak üzere emniyet merkezine götürüldü.

Başa dön tuşu