Güncel

Siyasilerden İlhan İrem’e Veda Paylaşımı

Türk müziğinin duayen ismi İlhan İrem'in yaşamının yitirmesinin ardından siyasiler de üzüntülerini dile getirdi.

Sanat dünyası İlhan İrem’in yasında! Türk müziğinin duayen ismi İlhan İrem tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Böbrek hastası olan İlhan İrem tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. İlhan İrem’in yaşamını yitirmesi sanat camiasını ve hayranlarını hüzne boğdu. Türk müziğine kazandırdığı unutulmaz eserler, naif ve özgün tarzı ile efsaneler arasında yer alan İlhan İrem 67 yaşında hayatını kaybetti.

İşte Hayat, Anlasana, Konuşamıyorum, Boşver Arkadaş gibi şarkıları ile hafızalara kazınan naif sesi ve özgün tarzı ile Türk müziğinin duayeni İlhan İrem hayatını kaybetti. 2016 yılında rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan İlhan İrem diyaliz makinasına bağlanmıştı.

Ünlü isimler, İrem’in hayranlarının yanı sıra siyaset dünyası da İlhan İrem’e veda paylaşımı yaptı. 67 yaşındaki İlhan İrem tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. İlhan İrem’in ölümü sanat dünyasını yasa boğarken siyaset dünyası da hüznünü tweet atarak gösterdi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, duayen sanatçı İlhan İrem için tweet atarak hüzünlerini dile getirdi.

Ekrem İmamoğlu “Tarzı ve besteleriyle hepimizin zihninde” derken, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da İlhan İrem’in bir tweetini alıntılayarak “Müziğin eşsiz sesi” ifadelerini kullandı.

Başa dön tuşu