Güncel

Sivas’ın altın kalpli çocuklarından anlamlı bağış

Sivas Gazi Osman Paşa İlkokulu öğrencileri her eğitim-öğretim yılında Hayat Ağacı Derneği için yardım kampanyası düzenliyor.

SİVAS (İGFA) -Sivas’ta ilkokul öğretmeni Yücel Budak’ın yönlendirmesiyle öğrenciler, 1. sınıftan itibaren edindikleri yardımlaşma ve dayanışma alışkanlıklarını 4’üncü sınıfta da sürdürdüler.

Gazi Osman Paşa İlkokulu 4-A Sınıfı öğrencileri derste okudukları ‘hikaye kitabı setleri’ ile kumbara ve zarflarda topladıkları nakit yardımları Gıda Bankası’na bağışladı. Sınıf Öğretmeni Yücel Budak ve beraberindeki öğrenciler Hayat Ağacı Derneğini ziyaret ederek topladıkları bağışları teslim etti.

Gıda Bankası’ndan yardım alan ihtiyaç sahibi çocuklara nakdi yardım ve hikaye kitapları bağışlayan öğrenciler, ihtiyaç sahiplerine yardım etmenin mutluluğunu yaşadı.

Gazi Osman Paşa İlkokulu 4-A Sınıfı Öğretmeni Yücel Budak, öğrenci ve velilerin katkılarıyla Gıda Bankası için yardım topladıklarını belirterek, Sivas’tan hayırseverleri de yardıma davet etti. Öte yandan öğrenci ve velilerin desteğiyle kumbara ve zarflarda biriken 2 bin 451 TL ve 75 kuruş yardım, makbuz karşılığında Hayat Ağacı Derneği’ne teslim edildi.

Başa dön tuşu