Güncel

Sivas yeni yollarla sorunsuz ulaşım hedefliyor

Kent içi ulaşımı kolaylaştırmak amacıyla alternatif yol projelerini hayata geçiren Sivas Belediyesi, Abdulvahabi Gazi Caddesi’ni Gökçekler Caddesi’ne bağlayan yeni yol güzergahında çalışmalarını hummalı bir şekilde sürdürüyor.

SİVAS (İGFA) – Son durum hakkında bilgi alan Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, görevlilere geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Başkan Bilgin, “Şehrimizin önemli ulaşım yollarından Abdulvahabi Gazi Caddesi’ni Gökçekler Caddesi’ne, ardından Numune Hastanesi kavşağına bağlayacak yol çalışmalarımız hızla devam ediyor. Bu bölgede daha önce İl Özel İdaresine bağlı makine tedarik tesisleri vardı. Yaptığımız görüşmeler sonucunda tesisleri yeni yerlerine taşıdık. Ayrıca açılan alanda yeni yol çalışmalarına da başladık. “Şehir içi ulaşım sorununa çözüm olacak yeni güzergahı, iklim şartları elverdiği takdirde ekiplerimizin yoğun çalışmasıyla, kasım sonu ve aralık ayının ilk haftasında hizmete almayı planlıyoruz.” dedi.

Projenin sağlayacağı kolaylıklara dikkat çeken Bilgin, “Bu projenin ilk etabı olan İstiklal Alt Geçidini hayata geçirerek kavşaktaki trafik sorununu çözmeyi hedefledik. 2. etap çalışması diyeceğimiz Gökçekler Caddesi bağlantı yolu projemiz tamamlandığında Abdulvahabi Gazi Caddesi’nden akan trafik doğrudan Gökçekler Caddesi’ne, ardından Numune Hastane kavşağı ve Erzincan çevre yoluna bağlanacak. İstiklal Caddesi’ni alt geçitle Emir Paşa Caddesi’ne bağlayarak projeyi tamamlayacağız. Her proje bizim için önemli ancak ulaşım alanında gerçekleştirdiğimiz projeler çok farklı bir anlam kazanıyor. “Şehrimizin trafik sorununu uzun vadede çözmek ve yeni alternatif yollarla şehrin farklı bölgelerinin genişlemesini sağlamak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” dedi.

Başa dön tuşu