Güncel

Sivas yeni millet bahçesi için gün sayıyor

Sivas Belediyesi tarafından 27 Haziran Öğretmenler Parkı ve eski Numune Hastanesi yerleşkesine inşa edilen Yeni Millet Bahçesi ve Kapalı Otopark Projesi’nde çalışmalar hummalı bir şekilde devam ediyor.

SİVAS (İGFA) – Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, 54 bin metrekare alan üzerine inşa edilen projeyi yerinde inceleyerek, yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Projedeki son durum hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “Tarihi Kent Meydanımızın en büyük ve güzel kentlerinden birine sahip olan şehrimizde, Tarihi Kent Meydanımızı büyütecek, görselliğini daha da artıracak önemli bir projeyi hayata geçirmenin gururunu yaşıyoruz. Dünyadaki kareler. 54 bin m2 alan üzerine kurulu yeni Millet Bahçemizi çok kısa sürede vatandaşlarımızın hizmetine açacağız. Kütüphane, halk kafeteryası, yürüyüş ve koşu yolları, çocuk oyun alanları, spor alanları, festival alanı, açık ve kapalı otoparklarla vatandaşlarımıza yeni bir yaşam alanı oluşturduk. Bu bölgede eskiden 27 Haziran Öğretmenler Parkı ve Eski Numune Hastanesi bulunuyordu. Şehrimize yeni bir nefes alma alanı yaratmak için burayı yapmaya karar verdik. Yeni Millet Bahçemizin kişi başına düşen yeşil alan miktarının ve kentsel yaşam kalitesinin artırılmasına önemli katkı sağlayacağına inanıyoruz. Görüldüğü gibi hummalı bir şekilde çalışıyoruz. Artık projenin son aşamasına geldik. Çevre düzenlemelerimiz devam ediyor. Bizim işimiz, derdimiz, mücadelemiz şehrimize değer katacak projeleri hayata geçirmek. Bugün hepimiz söz verdiğimiz projeyi tamamlamanın mutluluğunu yaşayacağız. “Hizmet ve çalışma politikamıza hız kesmeden devam edeceğiz.” söz konusu.

“100 YILLIK MAHALLEYE 100. YIL HEDİYESİ”

Yüceyurt Mahalle Muhtarı Hayati Şirvan, eski hastane alanı ve 27 Haziran Öğretmenler Parkı’nın bulunduğu alanı Sivas’a kazandırdığı için Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’e teşekkür ederek, “Belediyemiz, içinde bulunduğumuz mahallemize 100’üncü yıl hediyesi olarak bu hizmeti verdi. 100 yılı aşkın bir süredir yerleşim alanı olarak.” Allah başkanımızdan razı olsun. Mahallemizde park sorunu vardı ve çocuklarımızın oynayabileceği, ailelerimizin rahat nefes alabileceği bir yeşil alana gerçekten ihtiyacımız vardı. Cumhurbaşkanımız sağduyuya ve istişareye önem veriyor. Bunun en büyük örneğini o gösterdi. “Kendisine ve ekibine teşekkür ediyor, mahallemize bu büyük hizmeti sağladığı için mahalle sakinlerim adına şükranlarımı sunuyorum.”

Ziyarette incelemelerde bulunan Başkan Bilgin’e, Belediye Başkan Yardımcısı Bekir Sıtkı Eminoğlu, Kenan Karataş, Yüceyurt Mahalle Muhtarı Hayati Şirvan, Mehmet Paşa Mahalle Muhtarı Hakan Öztürk ve ilgili birim yöneticileri eşlik etti.

Başa dön tuşu