Sağlık

Siğillere şipşak veda! 30 dakikada kesin çözüm

Başka sebeplerle oluşuyor olsa da çoğunlukla bağışıklık sisteminin düşmesinden dolayı oluşa siğiller, bulaşıcı olabilir. Görsel olarak kötü bir görünüm oluşturur ve bazen çok can yakıcı olabilir. Siğillerin kopartılması sağlık açısından çok tehlikelidir. Ancak korkmayın, doğal yollarla en hızlı şekilde siğillerinizden kurtulabilirsiniz.

Siğiller en çok bağışıklık sisteminin zayıflaması ile baş göstermektedir. Siğiller el, ayak gibi vücudun herhangi bir bölgesinde çıkabilir ve oldukça can yakabilir. Siğillerin tedavisi için birçok cerrahi yöntem bulunsa da bu yönteme başvurmak istemeyebilirsiniz. Bu yöntemlerle siğillerinizden kurtulmanız mümkündür. Hem de en kısa sürede. Ancak genital bölge için bu yöntemler uygun değildir. Asla uygulamayın!

Sarımsak- limon

Siğillerinizi geçirebilmek için en mükemmel yöntem sarımsak- limon karışımıdır. Sarımsağın oluşturduğu antiviral etki ile limonun asidik özelliği sayesinde çok güzel önerici bir karışım ortaya çıkarır, siğillerin yayılmasını önleyerek oluşan siğilleri de yok eder. 1 diş sarımsak ile 10 ml limon suyunu karıştırın. Siğilin üzerine sürerek 40 dakika bekleyin ve ardından durulayın. Siğil geçene kadar bu yöntemi her gün uygulayın.

Aspirin- yoğurt

Aspirin- yoğurt karışımı cildi temizleyerek pH dengesini düzenler. 3 adet aspirini toz haline getirerek 2 yemek kaşığı yoğurt ile karıştırın. Karışımı siğillerin üzerine sürün, 30 dakika bekledikten sonra sıcak su ile durulayın.

Karbonat- Hindistan cevizi suyu

Bu karışım da limon ve sarımsak karışımı gibi antiviral özelliktedir ciltteki ölü hücreleri temizleyerek cilde canlılık ve parlaklık verir. 1 çorba kaşığı karbonatı 15 gram Hindistan cevizi yağı ile karışarak yoğun bir kıvam alana kadar sürekli karıştırın. Oluşturduğunuz kremi o bölgeye sürerek daireler şeklinde masaj yapın ve bu işlemi 5 dakika sürdürün. 30 dakika bekletin ve durulayın. Siğiliniz geçene bu işlemi de her gün uygulayın.

Başa dön tuşu