Güncel

Sigara kokusundan buldu, cinsel tacizci bakın kim çıktı!

İzmir'de bir anne 13 yaşındaki kızının üzerinden aldığı sigara kokusundan şüphelendi. Kızının Whatsapp yazışmalarını kontrol eden anne, sosyal medya fenomeni olan Sude Alkış'ın abisi Seçkin Alkış'ın kızına taciz ve daha da ötesi cinsel istismar iddialarında bulunduğunu ortaya attı.

Olay İzmir’in Karabağlar ilçesinde Eylül 2021 ylında yaşandı. 13 yaşındaki E.A. isimli 9. sınıf öğrencisi olan genç kız İnstagam ve Youtube’da fenomen Sude Alkış’ın hikayerini paylaştığı abisi Seçkin Alkış’ı takip etmeye başladı.

Seçkin Alkış da kendisini takip eden bu kızı takip ederek geri dönüş sağladı. Ikili sohbetlerini epey ilerletti. İddiaya göre Seçkin Alkış, müstehcen fotoğraflarını gönderdiği E.A.’dan aynı şekilde fotoğraf atmasını istedi. Bir zaman sonra genç kızı evine davet eden Seçkin Alkış, burada E.A.’ya cinsel istismarda bulundu. Seçkin Alkış’ın evine giden genç kızın üzerine sigara kokusu sinmişti.

Yeni buluşma gündemde

Sigara kullanmayan ve evde kızı ile birlikte yaşanan anne B.Ö., 13 yaşındaki kızının üzerinde duyduğu sigara kokusundan şüphelendi. Kızının sigaraya başlaması şüphesi aklını kurcaladı ve cep telefonundaki yazışmaları incelendi. Kızının Whatsapp üzerinden kendisinden tam 24 yaş büyük olan Seçkin Alkış isimli biriyle olan müstehcen içerikli yazışmaları görüp okuyan anne neye uğradığını şaşırdı.

Yazışmalarda kızının 37 yaşındaki Seçkin Alkış’ın evine gittiğini ve yeni bir buluşma için de sözleştiklerini fark eden anne, durumu hemen eski eşine bildirdi, ardından genç kızın telefonuna el koyan anne hemen  adliyeye gitti. Konuya çok dikkatli yaklaşan anne Whatsapp konuşmalarını da kanıt olarak sunarak İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. B.Ö. kızının okulunu da değiştirdi.

Ünlü fenomenin abisi çıktı

Küçük yaştaki kıza cinsel taciz ve istismarda bulunduğu iddia edilen kişinin; sosyal medyada 600 bin takipçiye sahip ünlü fenomen Sude Alkış’ın abisi olduğu öğrenildi.

18 yaşındayım dedi

Gözaltına alınan Seçkin Alkış, verdiği ifadede whatsapp konuşmalarının kendisine ait olduğunu, ancak kızın kendisine 18 yaşında ve 12. sınıf öğrencisi olarak tanıttığını ifade etti. Cinsel içerikli konuşmaları doğrulayan Seçkin Alkış, birbirlerine cinsel içerikli fotoğralar attıklarını da doğruladı.  16 Eylül 2021 tarihinde E.A.’nın evine geldiğini, 13 yaşında olduğunu anlayamadığını ancak o gün bir temaslarının olmadığını vurguladı.  Sadece hoşgeldin diyebilmek için hoşgeldin mahiyetine yanağına ufak bir buse kondurmak istediğini aktardı.

18 yıla kadar hapis cezası

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Seçkin Alkış hakkında çocuğa karşı cinsel taciz suçundan 6 aydan 3 yıla kadar ve çocuğa cinsel istismar suçundan 8 yıldan 15 yıla kadar toplamda 8 yıl 6 aydan 18 yıla kadar hapis istemi için iddianame düzenlendi. Hazırlanan iddianame İzmir 22. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul gördü.

Tutuklu olarak yargılanan Seçkin Alkış, 17 Haziran 2022 tarihinde ilk kez hakim karşısına çıkarıldı. Mahkeme delillerinin büyük oranda toplanmış olması ve sanık tarafından karartılma ihtimalinin bulunamaması nedeniyle tahliye edilmesine karar verildi. Sanık Seçkin Alkış’ A yurt dışı çıkış yasağı ve ev hapsi şeklinde adli kontrol şartı uygulandı. Seçkin Alkış, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken, bir sonraki duruşma ise önümüzdeki günlerde gerçekleşecek.

Başa dön tuşu