Spor

Sergen Yalçın geri dönüyor! Sürpriz teklife yeşil ışık yaktı…

Sergen Yalçın teknik direktörlüğe geri dönecek mi? İşte detaylar…

Türkiye futbol tarihinin en yetenekli futbolcuları arasında gösterilen Sergen Yalçın, teknik direktör olarak da rüştünü ispatladı.2020-2021 sezonunda Beşiktaş’ın teknik direktörlüğünü üstlenen Sergen Yalçın hem şampiyonluk kupasını hem de Türkiye Kupasını kazandırmıştı. Beşiktaş taraftarının sevgilisi olan hoca, Başkan Ahmet Nur Çebi ve yönetimiyle olan ilişkisini kontrol edemedi. Şampiyon olduğu sezonun sonunda bile ayrılacağı yönünde sinyaller verdi. Sergen Yalçın’ın ismi yüksek miktarda ücret talebi ile birlikte anıldı. Sezona kötü bir başlangıç yapan Beşiktaş’ta Sergen Yalçın 3 kez istifa kararı aldı. Şampiyonlar Ligi’nde de üst üste kötü sonuçların alınması ayrılık sürecinin hızlanmasında etkili oldu. Siyah beyazlı taraftarlarla gönül bağı kopan başarılı hoca, 9 Aralık tarihinde Beşiktan’dan ayrıldı. Fenerbahçe ve Rizespor gibi takımlarla ismi anılan Sergen Yalçın, teknik direktörlüğe bir süre ara vermek ve dinlenmek istediğini açıkladı.

Sergen Yalçın’a Suudi Arabistan’dan teklif

Genç nesil teknik direktörler arasında Okan Burak ile birlikte şampiyonluk sevinci yaşamayı başaran ender isimlerden birisi olan Sergen Yalçın’a çok sayıda kulüp teklifte bulundu. Acun Ilıcalı ile yakın arkadaş olan deneyimli teknik adamın İngiltere’ye gidebileceği iddia edilmişti. Lakin, Sergen Yalçın’a sürpriz bir teklif geldi. Suudi Arabistan’ın önemli kulüplerinden Al-Nasr’ın teklifi gündeme bomba gibi düştü. Bir süredir Sergen Yalçın ile görüşmelere devam eden Al-Nasr kulüp yetkilileri transferi tamamlamak için yoğun çaba gösteriyor. Türkiye Süper Lig’ini yakından takip eden Al-Nasr, Amrabat ve Maicon gibi tanıdık futbolcuları kadrosuna katmıştı. Sergen Yalçın’ın ilk etapta Arabistan’a gitmeye sıcak bakmadığı öğrenildi. Lakin, reddedilmesi güç bir teklif almasının ardından yeniden değerlendirildiği iddia edildi.

Sergen Yalçın’ın yeniden Beşiktaş teknik direktörlüğüne dönme hayali olduğu da biliniyor. Özellikle genç yetenek Rıdvan Yılmaz’ın transfer haberleri siyah beyazlı taraftarların Sergen Yalçın’a duyduğu özlemi tetiklemeye başladı. Yeniden şampiyon olmak isteyen Beşiktaş’ın mali sorunlar nedeniyle kriz ortamına girmeden Sergen Yalçın ile başarılı olacağı düşünülüyor.

Başa dön tuşu