Güncel

Serdivan’ın altyapısına güç katacak proje

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Kazımpaşa ve bölge mahallelerinin evsel atık sularını uzun yıllar güvenli bir şekilde taşıyacak 17 bin 500 metrelik atıksu hattının imalatını sürdürüyor. Çalışmalarda hattın yüzde 48’i tamamlandı.

SAKARYA (İGFA) – Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), altyapı yatırımları kapsamında Sakarya’nın güçlü altyapısını dev projelerle genişletmeye devam ediyor.

Kazımpaşa bölgesinde yapımına başlanan ve bölgedeki birçok mahalleye hizmet verecek 17.500 metrelik atıksu hattı imalatlarında çalışmalar aralıksız devam ediyor. Ana güzergahta trafik sıkışıklığının yaşanmaması, esnaf ve bölge halkının mağdur olmaması için kademeli olarak yürütülen çalışmaların 10 bin 300 metresi yani yüzde 48’i tamamlandı.

Kurumdan yapılan açıklamada, “Her zaman önceliğimiz olan çevre ve su kaynaklarının korunması konusunda taviz vermeden çalışmalarımızı yürütüyoruz. “Evsel atıksuların doğaya karışmaması ve son teknolojiye sahip tesislerimizde arıtılarak tekrar doğaya deşarj edilmesi için Kazımpaşa bölgemize 17.500 metre uzunluğunda hat hizmet vereceğiz. Ekiplerimiz aralıksız çalışıyor. -10.300 metresi tamamlanan projemizi en kısa sürede vatandaşlarımızın hizmetine sunmak için duralım.” ifadeler kullanıldı.

Başa dön tuşu