Magazin

Sedat Peker’in basın danışmanı tutuklandı!

Bir suç örgütünün baş lideri olduğu gerekçesi kapsamında yürütülen soruşturmanın sonunda çıkan karar ile tutuklanan Sedat Peker’in ardından sosyal medyada yaptığı paylaşımları gerçekleştiren basın danışmanı Emre Olur da tutuklandı.

Sedat Peker’in basın danışmanlığını yapan, Arnavutluk’ta göz altına alınarak Türkiye’ye getirilen Emre Olur, nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi ve ardından tutuklama kararı çıkarıldı.

Emre Olur, Arnavutluk’ta göz altına alındı ve ardından İnterpol tarafından gerekli prosedürler uygulandıktan sonra teslim alınarak geçtiğimiz Pazar gününde Türkiye’ye getirilmişti. Basın danışmanı Emre Olur, bugün itibari ile emniyetteki işlemleri tamamlanarak Kartal’da bulunan Anadolu Adalet Sarayı’na sevk edildi.

Tutuklama kararı geldi

Savcılıkta verdiği ifadenin ardından tutuklanma talebiyle Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilen Emre Olur, Hakimlik tarafından Suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma suçundan tutuklama kararı verildi.

Arnavutluk’tan Türkiye’ye getirildi

Ele başı olarak bilinen, organize suç örgütü davası kapsamında firari olan ve hakkında tutuklama kararı çıkarılmış Sedat Peker’in yaptığı paylaşımları kendi Twitter hesabından paylaşan, Sedat Peker’in basın danışmanlığını yürüttüğü öğrenilen Emre Olur; Arnavutluk’ta yakalanarak gerekli prosedürlerin ardından İnterpol tarafından Arnavutluk Tiran’dan kalkışı olan tarifeli bir uçak ile saat 09.15 sularında İstanbul Havalimanı’na iniş yaparak Anadolu Sulh Ceza Hakimliği’ne götürüldü.

Başa dön tuşu