Güncel

Sakaryalı karatecilerden gurur tablosu

Sakarya Büyükşehir Belediyesi karate sporcuları, Balıkesir’de düzenlenen Ümit Genç ve U21 Türkiye Karate Şampiyonası ve Milli Takım seçmelerine katıldı. Milli Takım seçiminde tüm rakiplerini yenerek milli takıma seçilen Yuşa Yaman Çakar, ülkemizi Balkan ve Avrupa Şampiyonası’nda temsil edecek.

SAKARYA (İGFA) – Sakarya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü karate sporcuları Yuşa Yaman Çakar ve Emirhan Uygun, Balıkesir’de düzenlenen Ümit Genç ve U21 Türkiye Karate Şampiyonası ve Milli Takım seçmelerinde performans sergiledi.

Zorlu rakiplerle mücadele eden sporculardan Yuşa Yaman Çakar, Milli Takım seçmelerinde tüm rakiplerini yenerek Yıldız 70 kilo kategorisinde Milli Takım’a katılmaya hak kazandı.

Bu sonuçlarla Çakar, 17-19 Kasım tarihleri ​​arasında Slovenya’da düzenlenecek Balkan Karate Şampiyonası’nda ve gelecek yıl Gürcistan’da düzenlenecek Avrupa Karate Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edecek. Organizasyondaki diğer temsilcimiz Emirhan Uygun ise performansıyla U21 67 kilo kategorisinde Türkiye üçüncüsü olarak önemli bir başarıya imza attı.

Başa dön tuşu