Magazin

Sahneye çıktı ve yaptığı son şey oldu, orada hayatını kaybetti!

41 yaşındaki Haitili şarkıcı Mikaben, cumartesi gecesi Paris’te Accor Arena’da konser vermek için sahneye çıktı, olduğu yere yığılıp kaldı. Ünlü sanatçıya ne olduğu yapılan araştırmaların ardından ortaya çıktı. İşte ünlü sanatçı bu yüzden hayatını kaybetti…

41 yaşındaki Haitili şarkıcı Mikaben’in gerçek ismi Michael Benjamin’dir. Haitili grubun yirminci yıl dönümü kutlamaları için müzik severler bir araya geldi ve Accor Arena’da buluştular. Bir kutlama gecesi olması planlanırken hiç beklenmedik bir durum yaşanarak herkesi derin bir üzüntüye boğdu.

Carimi müzik grubu ile şarkı söylemek için Mikaben, sahneye davet edildi, yaklaşık 10 bin kişinin bulunduğu alanda Ou Pati isimli hit şarkısını söyledikten sonra sahneden inerken herkesin önünde bir anda sahnede yığılıp kaldı.

Le Parisien gazetesinin yapmış olduğu habere göre hemen sağlık görevlilerine haber verilerek olay yerine intikal ettiler. Yapılan tüm çaba ve uğraşlara rağmen ünlü şarkıcının hayatı kurtarılamadı. Yaşanan şaşırtıcı ve üzücü olayın ardından konser alanında bulunan seyirciler dışarıya alındı.

Sanatçı Lionel Benjamin’in oğlu

Şarkıcı Mikaben, konser öncesi yayınladığı görüntülü bir mesajda “Bugün büyük gün” yazısını yazarak ne kadar heyecanlı olduğunu hayranlarına göstermişti. 1981 yılında Haiti’nin başkenti Port-au-Prince’de doğdu, çok uzun süredir Mikaben takma ismini kullanarak müziklerini seslendiren Michael Benjamin, sanatçı Lionel Benjamin’in oğludur.

Sevenleri sosyal medyada büyük bir şaşkınlık içerisine girdiklerini belirten Haiti Başbakanı Ariel Henry de Mikaben’in ölümünden dolayı derin bir üzüntü içerisinde olduklarını duyurdu.

Başa dön tuşu