Sağlık

Sağlık raporu için gitti kalbinde milyonda bir rastlanan hastalık çıktı

Zonguldak'ta bir vatandaş sağlık raporu almak için gittiği hastanede hayatının şoku ile karşılaştı. Hastanın kalbinde 7,5 santimetre büyüklüğünde tümöre rastlandı. Geçirdiği operasyon sayesinde sağlığını geri kazanan hastanın doktorları böyle bir vakanın milyonda bir görüldüğünü dile getirdi.

Özel bir sektörde işe başlamak için istenen sağlık raporunu almak için özel bir hastaneye başvuru yapan 55 yaşındaki Mehmet Eroğlu, yapılan kontrollerde kalbinin sol tarafında tümöre rastlandı. Acilen ameliyata alınan hastanın operasyonu başarılı bir şekilde tamamlandığı bildirilirken kalbinden tam 7,5 santimetre büyüklüğünde tümör çıkarıldığı açıklandı.

RUTİN TESTLER SIRASINDA BELİRLENDİ

Operasyonu gerçekleştiren Doç. Dr. Ali Kemal Gür, basın mensuplarına hastanın hiçbir şikâyeti olmadığını ve bu durumu hastanın işe başlayabilmek için sağlık raporu almaya geldiğinde rutin testlerin yapılırken milyonda bir rastlanan bu tümörü keşfettiklerini açıkladı. Akabinde bu tür hastalıkların genelde farklı konuda araştırma yaparken ortaya çıktığını belirten Ali Kemal Gür, hiçbir problem yaşamadan kalpteki tümörü çıkarırken milyonda bir kişide görülen bir hastalık olduğunu belirtirken özellikle bu bölgede ilk defa böyle bir ameliyat gerçekleştirdiğini aktardı.

SAĞLIK DURUMU İYİ

Doç. Dr. Gür, tümör hakkındaki yorumların iyi huylu olduğu düşüncesinde olduklarını ifade ederken patoloji sonuçlarını beklediklerini ve hastanın ameliyat olduktan 5 gün sonra taburcu olduğunu dile getirdi.

Hastanenin Başhekimi Nevzat Çimeoğlu da hastanın durumunun iyi olduğunu ve sonrasında hastanenin kalp merkezinde çok yol kat ettiklerini ve hâlâ ilerlemeye devam ettiklerini ifade etti.

Başa dön tuşu