Güncel

Saadet Kayseri’den CHP Kayseri’ye ziyaret

Saadet Partisi Kayseri İl Başkanı Baki Coşkun ve Yönetim Kurulu Üyeleri, yeni atanan Feyzullah Keskin’i CHP İl Başkanlığı Ofisinin de yer aldığı gezilerine dahil ettiler ve başarılar dilediler.

Mehmet UZEL (KAYSERI İGFA)
Bulunulan görüşmelerde ekonomik kriz ve Ortadoğu’da yaşanan Filistin-İsrail çatışması ele alındı. Saadet Partisi İl Başkanı Baki Coşkun, yüksek sayıda insanın, özellikle sivillerin yaşamını yitirmesi durumunda tüm dünya ülkelerinin sessiz kalmaması gerektiğini işaret etti. Bunlara ek olarak Erdoğan hükûmetinin konuyla ilgili gerekli ciddiyeti göstermediğini ve bazı beyanatlarının vatandaşları kızgınlaştırdığını belirtti.

Görüşmeye devam eden CHP İl Başkanı Feyzullah Keskin de, önceliğimizin ekonomik kriz olduğunu belirtti ve şu ifadelere yer verdi “ Üstünde durmamız gereken asıl konu, halkımızın yaşadığı ekonomik sıkıntı, Eylül ayının zor bir ay olduğu herkes tarafından bilinmektedir, okulların açılmasıyla kırtasiye ve beslenme giderlerinin ailelere eklenmesi ek yük oluşturdu. Bu duruma hızla çözüm bulmamız gerekiyor.” Keskin, Filistin ve İsrail arasında devam eden savaşa da değindi. “BM, hemen her konuda yargılama yapabilirken, bir tarafın Müslümanlar olması durumunda, İsrail’in haksızlığını haklı gibi göstermeye çalışması ayrı bir sorun. Tüm tarafları ve dünya ülkelerini sağduyulu olmaya ve intihale son vermeye çağırıyoruz” dedi.

Mart ayında gerçekleştirilecek yerel seçimlerin görüşme sırasında gündeme gelmemesi gözlerden kaçmadı.

Başa dön tuşu