Güncel

Reynmen’e Şok! 4 Milyon TL’lik Dava Açıldı

Reynmen 4 Milyon icra takibi. Reynmen’e neden icra geldi?

Reynmen olarak bilinen sosyal medya fenomeni olan Yusuf Aktaş hakkında 4 milyonluk icra davası açıldı. Konser karşılığı parasını alıp koronavirüs pandemisi sebebi ile konserlere çıkamamıştı. Bu sebeple paranın iadesi talep edilmişti ama Reynmen parayı ödemeyince davalık oldu. Organizasyon şirketi, paranın iadesini alamayınca Reynmen ile davalık oldu ve 4 milyon TL’lik icra takibi başladı.

Son zamanlarda lüks yaşantısı ile dikkatleri üzerine çeken Reynmen lakaplı sosyal medya fenomeni şirket sahibi Rıza Cerit ile anlaşma imzalayıp 500 Bin Euro karşılığında 10 konserlik bir turneye çıkacaktı fakat pandemi nedeni ile çıkamayınca parasını geri ödemedi. Rıza Cerit, ünlü şarkıcı ve fenomen olan Reynmen’e 200 Bin Euro ödeme yapıldığı fakat Reynmen’in ödemediğini bu sebeple dava açtığını bildirmişti. Dava ile ilgili son dakika haberi geldi. Mahkeme yargılama masraflarının 200 bin euro yıllık dövize uygulanan en yüksek faizi ile beraber Rıza Cerit’e ödenmesi kararı aldı.

Davada Rıza Cerit’in avukatı Eda Salman, 3 milyon 894 bin 378 TL değerinde bir icra takibi başlattı. Yusuf Aktaş ise tebligat eline ulaştıktan 7 gün sonra ödemesini yapmak durumunda kalacak. Ödeme yapılmadığı sürece tutarın miktarı da artacak.

REYNMEN KİMDİR?

6 Aralık 1995’de dünyaya geldi. İlk önce Scorp adlı platformda tanındı ardından Youtube’da videolar üretmeye başladı. Sivaslı olan Reynmen Başakşehir Lisesinden mezun oldu. İstanbul Aydın Üniversitesi Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünü kazandı daha sonra geçiş yaptı ve Nişantaşı Üniversitesi Radyo ve Televizyon Programcılığı okumaya başladı.

Berkcan Güven ile çıkardığı Biziz isimli parça ile tanındı. Ardından Enes Batur’un diss videosunda yer aldıktan sonra paylaştığı bir video ile gündem oldu. 2019 yılında Derdim Olsun isimli şarkıyı çıkardı. Ela ve Leila isimli parçaları en çok izlenen videolar arasında yer aldı. Hevesim Yok, Yoksun Başımda, Radyoda Neşet, Dolunay gibi parçalarını çıkardı. Günümüzde birçok konser veren Reynmen youtube da müzik alanında devam etmektedir.

Başa dön tuşu