Güncel

Resmi Gazetede yayımlandı ilk kez kadın general ataması yapıldı

Resmî gazetede yayımlanan kararla birlikte Jandarma Genel Komutanlığında 32 albay ve general bir üst rütbeye terfi etti ve komutanlığa İlk kez bir kadın general ataması gerçekleştirildi.

Jandarma Genel Komutanlığına bağlı bazı general ve albayların emekliliğe sevki, bir üst rütbeye terfiler ve yeni göreve atamalar ile ilgili kararlar Resmî Gazete’de yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Eroğan’ın imzası ile yayımlanan kararlara göre Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Korgeneral Musa Çitil, Tümgeneral Fuat Güney, Tuğgeneral Vedat Çolak, Tuğgeneral Mustafa Başoğlu, Tuğgeneral Yavuz Özfidan, Tuğgeneral İbrahim Koyuer, Tuğgeneral Hüseyin Hilmi Atabay, Tuğgeneral Nuri Öztürk, Tuğgeneral Mehmet Çimen, Tuğgeneral İsmail Sıkı ve Tuğgeneral İbrahim Güven 30 Ağustos itibari ile emekliliğe sevk edilen isimler oldu.

Gerçekleşen yeni atamalara göre, 3 tümgeneral korgeneralliğe, 16 tuğgeneral tümgeneralliğe, 14 albay ise tuğgeneralliğe terfi edildi.

Bunlarla birlikte Jandarma Genel komutanlığına ilk defa kadın general ataması gerçekleştirildi. Jandarma Genel Komutanlığı Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Şube Müdürü Kıdemli Albay Özlem Yılmaz Tuğgeneralliğe terfi edilerek Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkan Yardımcısı görevine getirildi.

Diğer yandan 69 general ve albayın yeni görevleri belli oldu. Bu isimlerin arasından Korgeneral İsmail Balıbek ve Korgeneral Hüseyin Kurtoğlu, Jandarma Genel Komutanlığında komutan yardımcılığına atandı.

Başa dön tuşu