Güncel

Ramazan Bayramı Hava Durumu Nasıl Olacak Dikkat Sağanak Geliyor

Ramazan Bayramı Hava Durumu Nasıl Olacak Dikkat Sağanak Geliyor! Ramazan Bayramı hava durumu nasıl olacak hava sıcak olacak mı yağmur mu geliyor işte tüm detaylar uzmanlar açıkladı haberimizde sizlerle..

Ramazan Bayramı Hava Durumu Nasıl Olacak Dikkat Sağanak Geliyor! Ramazan Bayramı hava durumu nasıl olacak hava sıcak olacak mı yağmur mu geliyor işte tüm detaylar uzmanlar açıkladı haberimizde sizlerle..

Ramazan bayramına az gün kala açıklanan hava durum raporuna göre Ramazan bayramı serin ve yağışlı geçecek gibi duruyor. Yurt genelinde mevsim normallerinin de altına düşmesi beklenen hava durumu tahmin raporu uzmanlar tarafından bugün açıklandı ve söylentilere de netlik getirdi.

Ramazan Bayramında Hafta Sonu Hava Durumu Nasıl Olacak?

Hafta sonu itibari ile mevsim normallerinin altına düşecek olan hava sıcaklıkları Ramazan Bayramı boyunca da bu tahminlerini korumaya devam edecek.

Meteoroloji raporuna göre cumartesi günü itibari ile düşüşe geçecek. Hafta sonu kıyı ege, marmara’ nın kuzey batısı ve Akdeniz’ in kıyı kesimleri dışarısında kalan tüm yerler gök gürültülü sağanak yağışlı ve sağanak şeklinde geçecek.

Ramazan Bayramında Hava Durumu Nasıl Olacak?

Ramazan Bayramında bayramın ilk günü olan yani pazartesi gününde Güneydoğu Anadolu’ nun doğusu, Doğu Anadolu ile Orta ve Doğu Karadeniz’de sağanak, Ege’nin iç kesimleri, Marmara’nın güney batısı, Akdeniz ile Güneydoğu Anadolu’ nun batısında gök gürültülü sağanak yağış beklenmektedir.

Bayramın ikinci ise gününde Kıyı Ege, Marmara’nın kuzey batısı, Batı Akdeniz, ile Orta Karadeniz ve iç kesimlerinde yağış beklenmiyor. Kalan kesimlerde yağışlar sağanak, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ nde ise gök gürültülü sağanak yağış beklenmektedir.

Bayramın son gününde ise Ege, Marmara Batı ve Orta Karadeniz’ in kıyı kesimleri, İç Anadolu’ nun doğusu ile Güney Doğu Anadolu’da parçalı bulutlu hava hakim olacak. Diğer bölgelerde ise yağış beklenmektedir.

CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen’ in açıklamasına göre “Bayramın birinci, ikinci, üçüncü günü batı bölgelerimizde yani tatil yörelerinde hava yağışlı olacak. Hava çok güneşli ve pırıl pırıl gözükmüyor” dedi.

CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen açıklamalarına ek olarak, “Cumartesi ve pazar günü yağış Akdeniz Bölgesi’ni de içine alacak şekilde devam edecek. İstanbul’da 20-21 derece olan sıcaklık pazar günü 16-18 dereceye kadar düşebilir. Sıcaklıklar mevsim ortalamalarına geri dönecek. Antalya’da 24-25 derece İzmir’de 20 derece civarında olacak” sözlerini sarf etmiştir.

Başa dön tuşu