Teknoloji

Playstation 5 Türkiye fiyatlarına zam!

Sony, Avrupa dahil dünyanın pek çok bölgesinde yeni nesil oyun konsolu Playstation 5 fiyatlarında zam artışına gitti. Söz konusu zam Türkiye'deki PS5'ler de etkilendi.

Sataşa çıktığı gün tükenen ve karaborsada faiş fiyatlar ile satışa sunulan Playstation 5, oldukça iyi satış rakamlarına ulaşmasına rağmen son zamanlarda teknolji alanında yaşanan çip krizinden etkilenmiş durumda.

Geçtiğimiz aylarda dolar kurunda yaşanan ani yükseliş sebebiyle ülkemizde satılan bir çok elektronik cihaza çok ciddi oranda zamlar yapılmıştı.

Dolar kurunda yaşanan artışa rağmen, uzun süredir Playstation 5 fiyatlarında bir değişiklik yapmayan şirket, ülkemizde görülen ilk zammı geçtiğimiz mart ayında yaparak Playstation 5 fiyatını 7 bin 500 TL’den 12 bin TL’ye çıkarmıştı.

Yeni bir zam daha

Sony, Avrupa da dahil olmak üzere dünyanın pek çok bölgesinde yeni nesil oyun konsolu Playstation 5’in fiyatlarına zam yaptığını duyurmuştu. Birkaç gün sonra da yapılan bu zamdan ülkemiz de etkisini görmeye başladı.

Sony Türkiye, küresel Playstation 5 zammının ardından Türkiye’de önerilen satış fiyatına sansıyacak zamları aktardı.

PS5 Türkiye fiyatları

PlayStation 5’e Avrupa pazarında gelen zammın ardından konsolun Digital Edition modelinin fiyatı 399,99 eurodan 449,99 euroya; Ultra HD Blu-ray modeli ise 499,99 eurodan 549,99 euroya çıktı.

Türkiye’de ise PlayStation 5 diskli sürümün fiyatı 11 bin 999 TL’den 13 bin 199 TL’ye yükseldi. PlayStation 5 dijital sürümün fiyatı ise 9 bin 999 TL’den 11 bin 999 TL’ye yükseldi. Öte yandan, ülkemizde aylardır karaborsada olan PlayStation 5’i mevcut satış fiyatıyla bulmak artık imkansız.

Şu anda oyun konsolu, birçok alışveriş sitesinde 17 bin lira civarında satışa çıkarılmakta. Ama  bu satışların hiçbiri, Sony’nin resmi fiyatına uyuşmuyor. Bu sebepten, yapılan zammın ardından ülkemizdeki PS5 fiyatları 18 bin TL seviyesine kadar dayanabilir.

Başa dön tuşu