Güncel

“Pembe Pırlantalar” Caddebostan’da Kapalı Gişe Oynadı

2003’te sahnelenen ve Metin Serezli’nin performansıyla öne çıkan “Pembe Pırlantalar”, Caddebostan Kültür Merkezi’nde dördüncü kez kapalı gişe oynadı. Oyunda Ceyhun Fersoy, Sinan Çalışkanoğlu ve diğer usta oyuncuların performansıyla izleyiciden tam not aldı.

2003 yılında Tiyatro İstanbul sahnesine ilk defa taşınan “Pembe Pırlantalar”, Metin Serezli’nin unutulmaz performansıyla öne çıkmış ve Afife Jale Ödülü’nü kazanmıştı. Bu özel eser, dün gece Caddebostan Kültür Merkezi’nde dördüncü kez sahnelendi ve salon yine tıklım tıklım doldu.

Epizot Görsel Sanatlar’ın yeniden sahneye koyduğu bu eserde, iki kuyumcu arkadaşın birbirine zıt karakterleri ve bir gece içerisinde yaşadıkları komik olaylar konu alınıyor. Oyun, yetenekli oyuncular Ceyhun Fersoy, Sinan Çalışkanoğlu, Lemi Filozof, Cansu Tosun ve Billur Yazgan’ın muhteşem performanslarıyla seyirci karşısındaydı.

Yapımcı Emre Özkan, “Pembe Pırlantalar”ın izleyici tarafından bu denli ilgi görmesinden dolayı oldukça mutlu. Özkan, Metin Serezli’nin eşsiz eserinin yeniden sahnelenmesinin ve bu kadar beğenilmesinin kendilerini gururlandırdığını dile getirdi.

Oyunun hem yapımcısı hem de başrol oyuncusu olan Ceyhun Fersoy, “Pembe Pırlantalar” ile ilk tiyatro prodüksiyonuna adım atmış. Fersoy, 2003’te büyük ilgi gören bu oyunun bir parçası olmanın ve aynı zamanda oyunu sahneye taşımanın gururunu yaşıyor. Fersoy, geçtiğimiz yıl trafik kazasında kaybettiği dostu Tolga Güleryüz’ü de unutmadı ve her alkışın ona gittiğini belirtti.

Başa dön tuşu