Ekonomi

Paris’te bulunan dünyanın en büyük pazarında havaya dumanlar yükseldi!

Fransa’nın başkenti Paris’te yer alan ve dünyanın en büyük taze toptan gıda pazarı ünvanını kazanmış olan Rungis Uluslararası Pazarı’nda büyük bir yangın çıktı.

Fransa’nın başkenti Paris’te bulunan Rungis Uluslararası Pazarı’nda dumanlar havaya yükseldi. Dünyanın en büyük taze toptan gıda pazarı olarak bilinen pazarda meydana gelen yangına 100 itfaiye çalışanı ve 30 itfaiye aracı ile müdahale edilirken, halk da bölgeye yaklaşmamaları konusunda uyarıldı. Yangın nedeniyle yükselen siyah dumanlar kilometrelerce öteden bakanların bile görüş alanına girdi.

Yangın sebebi araştırılıyor

Paris İtfaiyesi Sözcüsü Yüzbaşı Marc Le Moine’nin yaptığı açıklamada, yangında kimsenin yaralanmadığını ve yangının kontrol altına alındığını ifade etti. Le Moine, yangının neden çıktığı konusunda halen bir bilginin olmadığını ve konu hakkında gerekli araştırmanın yapıldığını aktardı.

Sözü geçen pazar, Paris ve çevresine taze gıdanın çoğunu sağlamaktaydı. 7 bin metrekarelik bir alanda kurulu olan gıda pazarında yaklaşık 12 bin kişi çalışmakta.

Başa dön tuşu