Güncel

Osmangazi’nin modern pazar alanlarına yenisini ekliyor

Bursa’nın Osmangazi ilçesinde yaşayan vatandaşların daha rahat alışveriş yapabilmeleri için çalışmalarını sürdüren Osmangazi Belediyesi, Bağlarbaşı Mahallesi’ne kapalı pazar alanı ekliyor.

BURSA (İGFA) – Bursa’nın Osmangazi ilçesinde yaşayan vatandaşların talep ve önerilerine her zaman önem veren Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Bağlarbaşı Mahallesi sakinlerinin talep ettiği kapalı pazar alanını yerinde inceledi.

Pazarcılar ve vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Dündar, talepler doğrultusunda bölgede kapalı pazar kurulması talimatı verdi. Bağlarbaşı kapalı pazar alanı yapımı için harekete geçen belediye yetkilileri, pazarın bulunduğu alanın sit alanı olması nedeniyle Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu’nun onayıyla bu alanı projelendirdi. Resmi prosedürlerin tamamlanmasının ardından Bağlarbaşı Kapalı Pazar Alanı’nın inşaat çalışmalarına başlanacak ve kısa sürede hizmete açılacak.

4 MEVSİM RAHAT ALIŞVERİŞ

Osmangazi’de yaşayan vatandaşların hayatını kolaylaştıracak projelere büyük önem verdiklerini belirten Başkan Dündar, “Osmangazi’de 56 farklı market kuruluyor. Kurulan 56 pazaryerinin 49’u meyve sebze hali, 7’si ise giyim pazarı olarak hizmet veriyor. Sokak ve semt pazarı yerlerini modern kapalı pazar alanlarına dönüştürüyoruz. Bağlarbaşı İlçemizdeki pazar alanının da kapatılması için çalışmalara başladık. İnşallah esnafımızın ve vatandaşlarımızın 4 mevsim rahatça alışveriş yapabileceği modern bir kapalı pazar alanını bu bölgeye kazandıracağız. Vatandaşlarımız kışın yağmur ve kardan, yazın ise yakıcı güneşten korunarak rahatça alışveriş yapacak. Yeni pazar alanımız Bağlarbaşı ve Hamitler Mahalleleri ile Osmangazi ilçemize hayırlı olsun” dedi. söz konusu.

“CUMHURBAŞKANI DÜNDAR SÖZÜNÜ TUTTU”

Bağlarbaşı Mahalle Muhtarı Hüseyin Gümüşsoy, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’a Bağlarbaşı Mahallesi’ne yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ederek, “Belediye Başkanımız Mustafa Dündar, Bağlarbaşı pazar alanının özverili bir çalışmayla donatılacağı sözünü verdi. Başkanımız sözünü tuttu ve çalışmalar başladı. Anıtlar Kurulu ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’ndan onay yazıları geldi. Osmangazi Belediyemiz kapalı pazar alanı çalışmalarına başlıyor. “Mahalle sakinlerimiz adına Belediye Başkanımız Mustafa Dündar’a teşekkür ediyorum” dedi.

Bursa’da açık pazar yeri sayısının fazla olduğunu belirten Bursa Gezici Pazarcılar ve Esnaf Odası Ahmet Refik Aksu, “Oda olarak açık pazar yerlerinin kapatılması yönünde taleplerimizi iletiyoruz. Başkanımız Mustafa Dündar talebimizi dikkate aldı ve hemen çalışmalara başladı. Şu anda açık olan Bağlarbaşı pazar alanının çatısı Osmangazi Belediyesi’nin çalışmasıyla kapatılacak. Başkanımız talimat verdi. Çalışmalar en kısa sürede başlayacak. Burada vatandaşlarımız ve pazarcılarımız yağmurdan, kardan, güneşten korunarak alışveriş yapabilecek. “Bu güzel hizmetten dolayı esnaf arkadaşlarım adına Başkanımız Mustafa Dündar’a teşekkür ediyorum” dedi.

Başa dön tuşu