Güncel

Orijinal 1993 model Tofaş Doğan SLX arabasını 125 TL fiyata sattı

Orijinal 1993 model Tofaş Doğan SLX arabayı fabrikadan çıktığı gibi muhafaza eden Esnaf, TOFAŞ bir hastalıktır deyip aracını 125 BİN TL fiyata sattığını açıkladı. 29 Yaşında olan Tofaş Doğan SLX’in yeni sahibi aracına kavuştu.

Kütahya’da esnaf olan Ali Yumuk, 1993 model Tofaş Doğan SLX arabasını fabrikadan çıktığı gibi sakladığını ve 125 bin TL’ye sattığını söyledi. 29 yaşındaki aracının 39 bin kilometrede olduğunu söyleyen Yumuk, “Araç teyp takılı bile değil. Koltuklar sıfır, leke yok. Bu araçların manevi değeri var. Sıfır olmayan bir araç. Sıfır olmadığı için bu araçlar değerli ve miktarları yüksek” dedi. Araç çekici ile yeni sahibine teslim edildi.

Kütahyalı esnaf Ali Yumuk, orijinal 1993 model Tofaş Doğan SLX arabayı fabrikadan çıktığı gibi her detayını sakladığını ve 125 bin TL’ye sattığını söyledi. Ziraat Mahallesi Ahmet Derin Caddesi’nde oto yıkama yapan Yumuk, 29 yaşındaki aracının 39 bin kilometre uzakta olduğunu belirtti.

‘İSTEDİĞİNE GİDİYOR’

Yumuk, “Aracımız 1993 model ve 39 bin kilometrede. Bu araç 29 yaşına kadar orjinal kaldı. Tüpü takılmamış. Boyası ve kaportası tamamen orijinal. Benzinli olarak kullanılmıştır. Kaset bile takılmamıştır. Koltuklar yenidir, lekesi yoktur. Kaset ve hoparlör yoktur. Umarım takdir edecek bir ağabeye gitmiştir. Aracımı İzmir’de bir ağabeye 125 bin TL’ye sattım. Aslında, daha değerli. Temiz kullandık. İnşallah abimiz de temiz kullanır. Tofaş bir hastalıktır. Bu araçların manevi değeri var. Sıfır olmayan bir araç.” Araç. Sıfır olmadığı için bu araçlar değerli ve miktarı yüksek” dedi.

Ali Yumuk, aylardır peşinde olduğu aracını bir çekiciye yükleyerek yeni sahibine teslim etti.

Başa dön tuşu