Güncel

Okullar Ne Zaman Kapanıyor 2022 MEB Takvimi

2022 Okullar ne zaman kapanıyor? MEB okulların kapanma tarihini açıkladı mı? Yaz tatili ne zaman başlıyor? İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri yaz tatili ne zaman başlıyor? 2022 okullar ne zaman kapanacak?

Okullar Ne Zaman Kapanıyor 2022 MEB Takvimi. Veliler ve öğrencilerin merakla beklediği okulların kapanış tarihi belli oldu. Yaz tatili için öğrencilerin geri sayımı başladı. Öğrencilerin merakla beklediği yaz tatili ne zaman geliyor? Karne heyecanı ile bekleyen öğrencilere müjdeli haber geldi.

Pandemi döneminde her şeyde olduğu gibi eğitim ve öğretime de ara verilmişti. Okullar uzun süre sonra kontrollü olarak açılmıştı. 7 Şubat’ta başlayan 2. dönemin ne zaman sona ereceği merak edilip araştırmalara da başladı. Okulların ne zaman kapanacağı MEB Takvimine göre belli oldu. Pandemi döneminde kapalı kalan okullar bu sene tamamen açık kaldı. Maske yasaklarının da kalkması ile beraber rahata kavuşan öğrenciler şimdi tatil haberlerini araştırmaya başladılar.

15 Nisan’da ikinci ara tatilin bitmesinin ardından öğrenci ve veliler tarafından okulların kapanış tarihi merak ediliyor. 2021-2022 Eğitim öğretim yılı hakkında merak edilenleri sizler için derledik. MEB’in yaz tatilinin ne zaman başlatacağı öğrenciler tarafından büyük bir merakla araştırılıyor. Tatil planlarını yapmaya başlayan öğrenciler ve veliler okulların 2022 yılı için ne zaman kapandığını araştırmaya başladı. 6 Eylül 2021 Pazartesi günü başlayan eğitim öğretim yılı MEB takvimine göre ne zaman sona eriyor?

2022 OKULLAR NE ZAMAN KAPANIYOR?

Öğrencilerin 7 Şubat 2022 Pazartesi günü başladığı 2. dönem 17 Haziran 2022 Cuma günü bitiyor. 17 Haziran Cuma günü öğrenciler karnelerini alıyorlar. Öğrenciler ve öğretmenler için yaz tatili 17 Haziran Cuma günü başlamış olacak.

2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Yaz tatiline 17 Haziran’da başlayacak olan öğrenciler tatillerinin ardından okullara ne zaman dönecek merak ediliyor. MEB’in takvimine göre gelecek yıl eğitim öğretim dönemi ne zaman başlayacak henüz kesin bit tarih verilmedi. Fakat Eylül ayının sonlarına doğru dönemi başlaması bekleniyor.

Başa dön tuşu