Güncel

Öğrencilere Büyük İndirim! THY Bilet Fırsatını Kaçırmayın

Kurban Bayramı’na kısa bir süre kala birçok öğrenci evlerine gitmek istemektedir. Bu nedenle hem otobüsler hem de uçak biletleri incelenmiştir. Türk Hava Yolları (THY), internet sitesinde öğrenci indirimlerini duyurdu.
Türk Hava Yolları öğrencilere indirim yapıyor. Yurt içi uçuşlarda %20’ye varan indirim, dış hat uçuşlarında %10’a varan indirim ve tek yön dış hat uçuşlarında özel fiyatlar ile öğrencilerimizin her zaman yanındayız. Yeni keşiflere, sevdiklerinize ve okullara hızlı ve güvenli bir şekilde ulaşabilmeniz için Türk Hava Yolları ayrıcalıklarını ihtiyaçlarınıza göre uyarlıyoruz. Miles&Smiles üyesi olarak keyifli bir yolculuğun tadını çıkarabilir, keşfetme ve öğrenmenin sınırlarını genişletmek için benzersiz fırsatlar sunan öğrenci biletlerinden yararlanabilirsiniz. Yurt içi ve yurt dışı uçuşlardan yararlanmak için online kaydolun!

İndirim avantajları: İç hatlarda %20 indirim, dış hatlarda %10’a varan indirim, dış hat tek yön uçuşlarda özel fiyat
Bagaj indirimi: Tek parça bagaj için 40 kg, dış hat uçuş konsepti uygulaması için parça başına 2×23 kg; iç uçuş rahatlığı için ekstra bagaj ücreti
Ücretsiz Değişim: Dış hat uçuşları için bir defaya mahsus ücretsiz değişim
Ekstra mil kazanın: 2022’nin sonuna kadar tüm uçuşlarda %25 daha fazla mil
Hoş Geldiniz Milleri: Yeni üyeler, toplam 2000 için ek 1000 mil kazanır!

Son Dakika Uçak Biletlerine Ve Otobüs Biletlerine Zam Geliyor! Otobüs Şirketleri ve THY Açıkladı!

Artan akaryakıt fiyatları, otobüs ücretlerinde hızlı artışlara neden oldu. Bayram yaklaşırken otobüs ve uçak bileti fiyatları yeniden yükseliyor. İki ayda otobüs biletleri %70, uçak biletleri %50 arttı. Yazın başlaması ve yaklaşan tatillerle birlikte vatandaşlar ucuz ulaşım arayışına girdi. Bu noktada ortak otomobillere olan talebin artması endişeleri artırdı. Ortak araç platformları, güvenlik riskleri ile şehirlerarası seyahati yarı fiyatına sağlar.
Bayram öncesi tatile çıkmak veya memleketine dönmek isteyenler, artan ücretler arasında araç paylaşım platformlarına akın ediyor. Yarı fiyatına seyahat imkânı sağlayan platformlar ucuz olsa da güvenlik riski oluşturuyor.

Artan Bilet Fiyatları İçin Alternatif Çözümler

Son zamanlarda, otobüs ve uçak bileti fiyatları için gaz kilometresi neredeyse fırladı. Son iki ayda otobüs biletleri yüzde 70, uçak bileti fiyatları yüzde 50 arttı. Yaklaşan Kurban Bayramı ile fiyatlar yükseldiği için fırsatçılar ve yüksek fiyatlardan etkilenmek istemeyenler alternatiflere yöneliyor. Araç paylaşım platformlarına olan talep önemli ölçüde arttı. Örneğin 7 Temmuz’ dan önce İstanbul’dan Kayseri’ye gitmek isteyen bir kişi otobüse 500 lira, uçak için 900 liraya, araç paylaşım platformundan 250 lira ödeyebilir.

Ancak bu başka sorunları da beraberinde getiriyor. Profil oluşturup tüm bilgileri diğer kişiyle paylaşsanız bile bazı durumlarda işin rengi değişebilir. Bu uygulamalarla ilgili sosyal medya ve şikâyet platformlarında çok sayıda şikâyet olmuştur. Örneğin, yolcu taşıdığı iddia edilen kişiler, kadın profilli mesajlara daha hızlı dönüş yapıyor. Bazı şikâyetler taciz boyutuna ulaştı. Elbette bu durumda uygulamayı yöneten kişi cezai yaptırımlar uygular. Bu durumları mahkemeye bile gidebilir.

Tamamen insanların rızasına ve güvenine dayanan bu sistem böyle işliyor. Öncelikle yolcu mu yoksa taşıyıcı mı olduğunuzu belirtirsiniz. Bir profil oluşturuyorsunuz. Bir hedef seçiyorsunuz ve bir tarih belirliyorsunuz. Yolcuysanız, seyahat edeceğiniz destinasyonun profili ile eşleştirileceksiniz. Aracın sürücüsü iseniz yolculardan talepler alacaksınız. Otobüse bindiğinizde veya dilerseniz yolculuğunuz bittiğinde ödeme yaparsınız.

Başa dön tuşu