Güncel

Öğrenciler ‘Sezai Karakoç Yeti Bilgi Yarışması’nda ter döktü

Uluslararası Sezai Karakoç Günleri kapsamında ‘Sezai Karakoç Yeti Bilgi Yarışması’nda öğrenciler yoğun çalıştı.

KOCAELİ (İGFA) – 16-19 Kasım tarihleri ​​arasında Uluslararası Sezai Karakoç Günleri’ni düzenleyecek olan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, öncesinde farklı etkinlikler düzenliyor.

Bu kapsamda Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte ‘Sezai Karakoç Yeti Bilgi Yarışması’ düzenlendi. Yarı finalistlerin belirleneceği yarışmanın finali, 16-19 Kasım tarihleri ​​arasında Uluslararası Sezai Karakoç Günleri’nde gerçekleştirilecek.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Türk edebiyatının ve fikir dünyasının önemli isimlerinden, 16 Kasım 2021’de vefat eden Sezai Karakoç’un anısına 16-19 Kasım tarihleri ​​arasında Uluslararası Sezai Karakoç Günleri düzenleyecek. Etkinlik öncesi farklı çalışmalar yapılıyor. Sezai Karakoç’un fikirlerinin farklı başlıklar altında ele alınacağı programda; Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde ve Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün desteğiyle ‘Sezai Karakoç Yeti Bilgi Yarışması’ düzenlendi.

ÖĞRENCİLER SEZAİ KARAKOÇ’UN ÜÇ KİTABINI OKUDU

İzmit Atılım Anadolu Lisesi’nde düzenlenen ‘Sezai Karakoç Yeti Bilgi Yarışması’ 3 kategoride gerçekleştirildi. Ekipler 2 öğretmen ve 1 danışman öğretmenden oluşturuldu. Okulların oluşturduğu ekiplerde öğrencilerden Sezai Karakoç’un Diriliş Neslinin Amentüsü, Kayıp Cennet ve Hızır’la Kırk Saat kitaplarını okumaları istendi.

3 KATEGORİDE BİLGİ YARIŞMASI

Gençlerin Sezai Karakoç’u tanıması için düzenlenen bilgi yarışmasına 83 takım katıldı. Etkinlik 3 kategoride gerçekleştirildi: Bilgi yarışmasında Sezai Karakoç’un hayatı ve eserleri, Tabu Yarışması’nda Sezai Karakoç’un eserlerindeki kavramlar ve Kelime Oyunu kategorisinde Sezai Karakoç’un sözlerini içeren sorular öğrenciler tarafından yanıtlandı.

Başa dön tuşu