Ekonomi

O ailelere 1 yıl boyunca 550 lira ödeme sağlanacak! Ödemeyi alabilmek için gerekli şartlar neler?

Dar gelirli aileler için vatandaşlara destek projesi kapsamında ödenek sağlanacağını Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık duyurmuştu. Gerçekleşecek olan ödenekler bu hafta itibari ile başlayacak. Bakan Yanık konun ile ilgili çalışmaların detaylarını aktararak bu çalışmadan 4 milyon hanenin faydalanabileceğini aktardı. Maaşlı çalışanlar da bu ödemelerde faydalanabilecek mi? Ödeme alabilmek için hangi şartlar gerekli?

Vatandaşlara destek projesi kapsamında yapılacak olan ödemeler Cuma günü itibari ile başlıyor. Başvurular e-Devlet Kapısı üzerinden gerçekleştiriliyor. Hanelerin aylık gelir durumlarına göre 450, 550 ve 600 lira arasında ödeme sağlanacak. Aile destek paketi bünyesinde ödemeler 12 ay boyunca düzenli olarak devam ettirilecek.

Destek projesinden kimler faydalanabiliyor?

Hane içerisinde yer alan bireylerin; net geliri asgari ücretin 3 de 1’in altıda olanlar aile destek ödemesinden faydalanabilecek. Özel sektör çalışanları, esnaflar, diğer bağımsız çalışanlar ve SSK, BAĞKUR emeklilerine de sağlanacak aile destek ödemesinden faydalanma imkanı tanınacak.

Hesaplarınızı kontrol edin, Cum günü yatıyor

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık sağlanan aile destek ödemesinden gerekli şartları sağlayan tüm emekli ve çalışanların da faydalanabileceğini aktardı. Aile destek projesi kapsamında yapılacak olan ilk ödemeler 29 Temmuz Cuma günü e-Devlet Kapısı üzerinden başvuru yapan bireylerin hesabına yatırılacak.

Gerekli başvurular 27 Haziran tarihinde alınmaya başlamıştı. e-Devlet’i olmayanlar bakanlığa giderek ilgili yerlerden başvurusunu gerçekleştirmişti.

Başa dön tuşu