Magazin

Nurgül Yeşilçay Ekranlara Veda mı Ediyor?

Fox TV’de yayınlanan Son Nefesime Kadar yapımıyla beyaz perdeye gelen Nurgül Yeşilçay, dizinin erken finalinin ardından uzun bir aradan sonra Barda Bir Gece oyunuyla tiyatro sahnesine geri döndü.

Bir süredir dinlenen oyuncu, kabul ettiği davette basının sorularını yanıtladı. Ünlü oyuncu, tatilde çok güzel dinleneceğini belirterek, “Üç aylık bir tatil yapacağım, bu yaz çok güzel dinleneceğim. Uzun zamandır tam yaz tatili yapmadım, bu yaz yapacağım” dedi.

Ekranlara ne zaman döneceği merak edilen Nurgül Yeşilçay, yaptığı açıklamayla dikkatleri üzerine çekti. Nurgül Yeşilçay, televizyonun giderek zorlaştığını belirterek, “Çok uzun dönemler, çok zor. Artık sektörde sadece bir oyuncu olamam” dedi.

Nurgül Yeşilçay, yeni kariyer planlarından da bahsederek, “Hem kamera önü hem arkası olacağım, proje tasarlıyorum” diyerek kamera arkası için kolları sıvadığını söyledi.

Ünlü oyuncuya muhabirler, “Siz ikiniz sektör hakkında dedikodu yapıyor musunuz?” diye sordu, “Tabii ki yaparız, neden yapmayalım? Bazen üzülerek bakıyoruz, tam göremiyorum çünkü kusura bakmayın ne kadar kötü bir sahne” ya da “Kız ne kadar soğuk burada” diye yanıtladı.

Nurgül Yeşilçay kimdir?

Nurgül Yeşilçay’ın kaç yaşında olduğu ve nereli olduğu merak ediliyor. Son Nefesime Kadar’da Mihri karakterine can veren Nurgül Yeşilçay bu akşam seyirciler önünde sahne alacak. Aslen Afyonkarahisarlı olan Nurgül Yeşilçay, ilk olarak İkinci Bahar dizisinde Gülsüm karakterine hayat vermiştir. En son Kefaret dizisinin oyuncuları arasında yer almıştır.

Aslen Afyonkarahisarlı olan Nurgül Yeşilçay, 26 Mart 1976 İzmir doğumludur. Orta ve lise eğitimini İzmir’de tamamlayan Yeşilçay, 2001 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Tiyatro Fakültesi’nden mezun oldu. Üniversite eğitimi sırasında Şener Şen ve Türkan Şoray gibi usta isimlerle rol aldığı ‘İkinci Bahar’ dizisinde ‘Gülsüm’ karakteri ile televizyon dünyasına adım attı. 2002 yılında Çağan Irmak’ın yönettiği, başrolünde Özcan Deniz’in yer aldığı Asmalı Konak dizisindeki “Bahar Karadağ” rolüyle geniş kitlelerce ünlendi ve tanındı.

2002 yılında ‘Mumya Firarda’ adlı komedi filminde Teoman’la birlikte rol alan Nurgül Yeşilçay, sinema sahnesine de girdi. Yeşilçam’ın efsane yönetmenlerinden Atıf Yılmaz’ın yönettiği ‘Eğreti Gelin’ filmindeki ‘Kostak Emine’ rolüyle 12. Adana Altın Koza Film Festivali 2005’te ‘En İyi Kadın Oyuncu’ ödülünü kazandı.

2004 yapımı Melekler Adası dizisinde Hande Ataizi ile başrol oynayan Yeşilçay, 2004 yılında beş yönetmen tarafından yönetilen Tell İstanbul filminde “Saliha” karakterini canlandırmıştır. 2005-2006 sezonunda ATV’de yayınlanan Belalı Baldız dizisinde Berna Laçin ve Kenan Işık ile başrolü paylaştı.
26 Ekim 2004’te ünlü oyuncu Cem Özer ile evlendi. 22 Mayıs 2005’te oğlu Osman Nejat’ı dünyaya getiren Nurgül Yeşilçay, yönetmenliğini Fatih Akın’ın yazıp, yönetmenliğini ve yapımcılığını üstlendiği Hayatın Kıyısında filminin çekimlerine 2006 yılında başladı. Türk lezbiyen “Ayten Öztürk”ü canlandırdığı film, 2007 yılında 60. Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye için yarışmış ve “En İyi Senaryo” ödülünü kazanmıştır.

Aynı yıl Nurgül Yeşilçay, Barış Pirhasan’ın yönettiği Adem’in Trenleri filmindeki Hacer rolüyle 13. Sadri Alışık Ödülleri’nde En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazandı. Ayrıca iki ayrı filmde (Hayatın Kıyısında ve Adem’in Trenleri) çok farklı iki rolde etkili olması ve doğal kalmasıyla Çağdaş Sinema Oyuncuları Derneği (ÇASOD) Geleneksel 15. Erkek Oyuncu Ödülü En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü kazandı.

Başa dön tuşu