Güncel

Nevşehir’de sokak hayvanları sahipsiz değil

Türkiye’nin önde gelen turizm kuruluşlarından biri olan Dorak Holding çatısı altında Kapadokya bölgesinde faaliyet gösteren otel, restoran ve kafelerin yemek artıkları sahipsiz sokak hayvanlarının beslenmesinde kullanılacak.

Mehmet UZEL (NEVŞEHİR İGFA)
Nevşehir Hayvan Kasabası’ndaki sahipsiz sokak hayvanlarının rehabilite sürecinde beslenmesi için Kapadokya İl Özel İdareleri ve Belediyeler Birliği ile Dorak Holding arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Kapadokya İl Özel İdareleri ve Belediyeler Birliği adına Birlik Müdürü ve Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Furkan Feralan ile Dorak Turizm ve Gayrimenkul Yatırımlar Holdin A.Ş adına Genel Müdür Eylem Alp tarafından imza altına alınan protokol çerçevesinde, Dorak Holding bünyesinde faaliyet gösteren tüm işletmelerin yemek artıkları Nevşehir Hayvan Kasabası’nda misafir edilen başıboş sahipsiz sokak hayvanlarının beslenmesinde kullanılacak.

Yemek artıklarının geri dönüşümün amaçlandığı protokol ile birlikte bundan böyle her gün işletmelerden toplanan yemek artıkları Hayvan Kasabası’na götürülecek.

Başa dön tuşu