Güncel

Nevşehir Belediyesi’nden yeni Anadolu Lisesi

Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, Anadolu Vakfı’nın Nevşehir’de yaptırdığı Mahmut-Dudu Yazıcı Anadolu Lisesi’nin açılış törenine katıldı.

Mehmet UZEL (NEVŞEHİR İGFA)
Anadolu Vakfı’nın eğitime sürdürülebilir katkı hedefiyle inşa ettiği en yeni eseri Mahmut-Dudu Yazıcı Anadolu Lisesi düzenlenen törenle açıldı. Açılış törenine Nevşehir Valisi Ali Fidan, Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, Anadolu Grubu ve Anadolu Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan, Anadolu Grubu Başkan Vekili Kamilhan Süleyman Yazıcı, Anadolu Vakfı Başkan Vekili Nilgün Yazıcı, Anadolu Grubu Üst Yönetimi, basın mensupları ve davetliler katıldı.

Törende konuşan Nevşehir Valisi Ali Fidan, “En iyi yatırım hiç şüphesiz insana yapılan yatırımdır, eğitime yapılan yatırımdır; Umudumuz geleceğimiz olan gençlerimize ve çocuklarımıza yapılan yatırımdır. Ülkemizde eğitim çağındaki çocuk ve gençlerin sayısı dünyadaki birçok ülkenin nüfusundan fazladır. Bu genç ve dinamik nüfus yapısı ülkemizin en büyük gücü ve zenginliğidir. “Geleceğimizin güvencesi olan gençlerimizi ve çocuklarımızı yarınlara en iyi şekilde hazırlamak, eğitim kalitesini yükseltmek, çağın gerektirdiği nitelikli ve donanımlı insan gücüne sahip olmak için yoğun çaba sarf ediyoruz. ” söz konusu.

Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, Nevşehir’in büyüyen ve gelişen bir şehir olduğunu vurgulayarak, “Bu büyüme ve gelişmenin sağlıklı ve planlı olması için çalışıyoruz. En büyük desteğimiz ise hayırseverlerimiz, iş adamlarımız ve sizin gibi iş insanlarımızdır. Şehrimize destek olmayı unutmayın. Bu okul ilk olsun ama son olmasın. “Sadece okullara değil, diğer yatırımlarla şehrimize de yatırım bekliyoruz.” söz konusu.

Anadolu Grubu ve Anadolu Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan, törende yaptığı konuşmada, günümüz dünyasında toplumları geliştiren sorumlu yatırımların her zamankinden daha değerli olduğunu vurguladı. Özilhan sözlerini şöyle sürdürdü: “Gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak için hepimiz sosyal sorumluluk, kurumsal vatandaşlık ve gönüllülük anlamında görevlerimizin bilincinde olmalıyız. Bu bilinçle Anadolu Grubu olarak ‘Anadolu’dan Yarınlara’ sürdürülebilirlik stratejimiz kapsamında ‘Yarınlar için Güçlü Toplum’ ilkesiyle yıllardır farklı paydaş grupları üzerinde geniş etki yaratan sosyal projeler hayata geçiriyoruz. “Eğitim alanında yapılan yatırımların ve gençlere verilen desteklerin geleceğimiz için atılan en değerli adımlar olduğuna yürekten inanıyorum.” Özilhan, geleceğin her alanda iş insanı, yöneticisi, çalışanı, tüketicisi ve paydaşı olan gençlere yapılacak her türlü maddi ve manevi yatırımın önemine vurgu yaptı.

Anadolu Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Vekili Nilgün Yazıcı, törende yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Toplumumuza ve insanımıza yatırım yapmak kurucularımızdan bize gelen bir misyondur. Yeni nesillerimizi geleceğin dünyası için her türlü yeterliliğe sahip, kendi kültür ve değerlerini yaşatacak şekilde yetiştirmeliyiz. Bu nedenle onlara en iyi eğitim olanaklarını sağlamak bugün en önemli sorumluluğumuz olarak öne çıkıyor. Bu okulun geçmişten geleceğe bir köprü olmasını ve Cumhuriyetimizin 2. yüzyılında ülkemize ve dünyaya faydalı olacak nice evlatlar yetiştirmesini diliyoruz.”

Başa dön tuşu