Güncel

Mustafa Yalçın’dan 10 Kasım mesajı

Kayseri Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 85. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 20. yüzyılın en büyük devlet adamlarından biri olduğunu belirten Kayseri Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, mesajında ​​yoksulluk ve sıkıntılara rağmen kurduğu devletin sonsuza kadar yaşayacağını vurgulayarak, ” Ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ölümünün 85’inci yılında.” ve şükranla anıyoruz. O bir askeri dehaydı ve 20. yüzyılın en büyük devlet adamlarından biriydi.

Kurtuluş Savaşı sırasında askeri dehasını ortaya koyan Atatürk, daha sonra kurduğu Türkiye Cumhuriyeti ile devlet adamlığını ve liderliğini tüm dünyaya gösterdi. Kurduğu cumhuriyet bugün dünyanın en saygın devletleri arasında yer alıyor ve 100. yılına ulaşmış durumda. Gelecek yüzyıl ‘Türkiye Yüzyılı’ olacak. “Otomotivden enerjiye, savunma sanayinden ulaşıma kadar pek çok alanda atılan adımlar ve kaydedilen gelişmeler bunun kanıtıdır.” Belirtti:

Başkan Yalçın mesajını şu şekilde tamamladı: “Vefatının 85’inci yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha rahmetle anıyor ve sözlerimi şu özlü ifadeyle bitiriyorum; ‘Benim naçizane bedenim bir gün mutlaka toprak olacaktır ama Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.’

Başa dön tuşu