Güncel

Müslüman ülkelerin liderleri Kudüs’te toplanmalı

Sultan Abdülhamid Han Kültür ve Eğitim Derneği Başkanı Turgay Yazıcı, Müslüman ülke liderlerinin Kudüs’e giderek Filistin’e destek vermesi gerektiğini söyledi.

BURSA (İGFA) – Sultan Abdülhamid Han Kültür ve Eğitim Derneği Başkanı Turgay Yazıcı, terör devleti İsrail’in zulmünün ilk günlerinde bölgeye destek amacıyla bölgeye giden ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken’in sözlerini hatırlatarak, Tel Aviv, “Ben de bir Yahudiyim ve Yahudi kimliğimle buradayım” dedi. Liderlerine çağrıda bulundu.

Başkan Yazıcı, “Dünyadaki Müslüman ülkelerin başkanları Kudüs’e giderek biz de Müslümanız ve Müslüman kimliğimizle buradayız demeli. Kudüs ziyareti tüm dengeleri alt üst edecek. “Bu hamle İsrail’in zulmünü durdurmak için bir fırsattır” dedi.

Kudüs’te ilk kıblemiz, ikinci mescidimiz ve üçüncü haremimiz olan Mescid-i Aksa’nın bulunduğunu hatırlatan Başkan Yazıcı, “Kudüs, İsra ve Miraç mucizelerinin gerçekleştiği yerdir. Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) Mescid-i Aksa’da tüm peygamberlere namaz kıldırmış ve buradan Allah’ın (cc) huzuruna çıkmıştır. Kudüs 400 yıl boyunca Osmanlı egemenliğinde kalmış ve bu döneme ait yüzlerce tarihi eseri bünyesinde barındıran bir İslam şehridir. Kudüs; Hz. Davud’un vakfı, Hz. Süleyman’ın Beytü’l-Makdis’i, Hz. Zekeriya İmamı, Hz. Yahya’nın müjdesi, Hz. Meryem’in hücresi, Hz. İsa’nın beşiği, Hz. Muhammed (sav) mucizesi, Hz. “Ömer’in fethi, Selahaddin Eyyubi’nin hayali, Kanuni Sultan Süleyman’ın inşası, Abdülhamid Han’ın davasıdır” dedi.

KIBRIS’TA GELİŞMELER TAKİP EDİLMELİ

Başkan Yazıcı, çağrısında şu ifadeleri kullandı:

“Bu noktada Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki gelişmelere dikkat etmek gerekiyor. Yahudilerin son dönemde Karpaz bölgesinde özellikle Sahil kesiminde arazi satın aldıklarını görüyoruz. Buraya yerleşebilmek için Yahudi Çabad Örgütü’nün direktifleriyle, geçmişte Kudüs’te olduğu gibi Büyük İsrail hedefleri doğrultusunda bu bölgede de faaliyet göstermek istiyorlar. Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde son yıllarda yapılan tüm arsa satışları, özellikle vekaletname ile yapılan arsa satışları tamamen gözden geçirilmelidir. Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı ve Başbakanı son yıllardaki tüm tapu işlemlerini çok hızlı bir şekilde gözden geçirmiş, ardından bu konuda bağımsızlığımızı ve devletçilik kimliğimizi doğrudan yok etmek isteyenler hakkında soruşturma başlatmıştır. “Kıbrıs Türk Cumhuriyeti topraklarında ikinci bir İsrail yani Siyonist devlet kurmak isteyenlerin bu kirli operasyonları engelleyecek adımları atması gerekiyor.”

Başa dön tuşu