Güncel

Muhsin Yazıcıoğlu’nun ağabeyi Yusuf Yazıcıoğlu yeni partisini seçti

BBP'nin kurucu Genel Başkanı merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun ağabeyi Yusuf Yazıcıoğlu katıldığı kongre ile tarafını belli etti. Remzi Çayır'ın genel başkanlığını yürüttüğü Büyük Birlik Partisi’nden ayrılanların kurduğu Milli Yol Partisi’nin Kayseri'de gerçekleşen Kayseri il kongresine Yusuf Yazıcıoğlu da katılarak destek verdi.

Birçok insanın gönlünde yer edinen yiğitliği ile bilinen Büyük Birlik Partisi’nin lideri merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun ağabeyi, Milli Yol Partisi’nin (MYP) Kayseri’de gerçekleştirdiği Kayseri İl Kongresi’ne katılarak destek verdi. Kayseri İl Kongresinin ardından açıklamalarda bulunan MKYK üyesi Şevket Göçmen, Partilerinin günden güne büyüyerek daha da güçlendiğini ve Mustafa Yusuf Yazıcıoğlu’nun destek vermesinin ardından teşkilat içerisinde büyük bir sevince ve heyecana yol açtığını bildirdi.

Göçmen, Yusuf Yazıcıoğlu’nun MYP’nin çizgisini net bir şekilde göstermiş olduğunu, Kayseri’de düzenlenen kongreye Remzi çayır ile giriş yapan Yazıcıoğlu’nun inandıkları davanın 1 neferi olduğunu göstererek onları mutlu ettiği ifadelerini kullandı. Önder ve lider olan günümüzde bile halen onun izinden giden şehit Muhsin Yazıcıoğlu’nun daima ideolojisi ve hayallerinin peşinden giden arkadaşları olarak Kayseri’den inandıkları topluma ve siyasete de mesaj vermiş olduklarını belirttiler.

Kayseri İl Kongresinin ardından İl Başkanlığı görevini Mükremin Özlü üstlendi.

Başa dön tuşu