Spor

Milli maç ne zaman? Türkiye Litvanya maçı ilk 11’leri

Milli maç bugün mü? Türkiye Litvanya maçı hangi kanalda yayınlanacak işte muhtemel ilk 11’ler ile birlikte Ay Yıldızlı takımımızın oynayacağı maç öncesi son gelişmeler spor özel haberimizde.

Uluslar ligi organizasyonu kapsamında milli takımımızın maç takvimi devam ediyor. Milli maç bugün mü sorusunun yanıtı ise evet Türkiye Litvanya maçı bugün oynanacak.

Milli takımımızda karşılaşma öncesi son hazırlıklar tamamlanırken iki takım arasında oynanacak olan karşılaşma öncesinde muhtemel ilk 11’ler konuşulmaya başlandı.

Türkiye A Milli Futbol Takımımız Uluslar Liginde C1 grup müsabakalarına devam ediyor. Litvanya ile karşı karşıya gelecek olan Türk milli takımımız bu grupta oynadığı ilk karşılaşmada Faroe Adaları’nı 4-0 gibi net bir skor ile geride bırakmıştı.

Ay Yıldızlı takımımız tarihinde ilk kez Litvanya ile karşı karşıya gelecek. Tarihteki resmi 606.maçına çıkacak olan takımımız 99 yılda yer aldığı karşılaşmaların 231’inde galibiyet 144’ünde beraberlik ve 230’unda yenilgi yaşadı.

Milli Maç Ne Zaman?

Türkiye saati ile 21:45’te başlayacak olan Türkiye Litvanya karşılaşması, Litvanya’nın başkentinde yer alan LFF Stadı’nda oynanacak. Karşılaşmayı Sırbistan Futbol Federasyonundan hakem Novak Simovic idare edecek.

Başarılı hakemin yardımcıları olarak Nikola Djorovic ve Milos Simovic sahada görev alacaklar. Dördüncü hakem olarak da Milan Mitic sahada yer alack.

Türkiye Litvanya Uluslar Ligi karşılaşması 7 Haziran günü akşam 21:45’te oynanacak.

Türkiye Litvanya maçı hangi kanalda yayınlanacak?

Milli takımımızın Uluslar Ligi mücadelelerini TRT ekrana getirmeye devam ediyor. Türkiye ile Litvanya arasında oynanacak olan karşılaşmayı naklen TRT 1 ekranları yayınlayacak.

İki takımın muhtemel ilk 11’leri henüz açıklanmazken Türk milli takımımızın Faroe Adaları karşılaşmasında sahaya çıkan ilk 11’ine benzer bir dizilim ve taktikle sahada olması bekleniyor.

Grup aşamasını puan kayıpsız ve genç futbolcularımızın da milli takımımıza kazandırıldığı bir şekilde geride bırakmayı hedefleyen teknik kadronun tercih edeceği oyuncular merak ediliyor.

Başa dön tuşu