Güncel

Milli boksörlere ‘Koç’ gibi ödül

Mustafa V. Koç Spor Ödülü’nü bu yıl Olimpiyat ve Dünya Şampiyonu Busenaz Sürmeneli ile olimpiyat gümüş madalyalı Dünya Şampiyonu Buse Naz Çakıroğlu kazandı.

İSTANBUL (İGFA) – Hayatı boyunca sporun birleştirici ve dönüştürücü gücüne tutkuyla inanan Mustafa V. Koç’un idealleri ışığında Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) işbirliğiyle hayata geçirilen “Mustafa V. Koç Spor Ödülü” Sporu kişisel ve toplumsal gelişimin ayrılmaz bir parçası olarak gören Spor, bu yıl yedinci kez ödüllendirildi. sahibini buldu.

Kalıcı teması “Olimpiyat değerlerine katkı” olarak belirlenen Mustafa V. Koç Spor Ödülü, İstanbul Valisi Davut Gül, Koç Ailesi üyeleri, Koç Holding ve Koç Topluluğu üst düzey yöneticileri, TMOK yöneticileri ve misafirlerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Mustafa V. Koç Spor Ödülü’nün kazananları Milli Boksörler Busenaz Sürmeneli ve Buse Naz Çakıroğlu oldu.

Çakıroğlu ve Sürmeneli; Erkek egemen olduğu düşünülen bir spor dalında kararlılıkla başarı çıtasını yükselttikleri ve sporda üstlendikleri sorumluluklarla özellikle kız çocuklarına rol model oldukları gerekçesiyle ödüle layık görüldüler. ve diğer birçok alan.

Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Mustafa V. Koç Spor Ödülü Jüri Başkanı Caroline N. Koç, Cumhuriyetin 100 yıllık tarihinde spor alanında ilham veren pek çok başarı öyküsünün bulunduğunu belirterek, “Bu ödül Mustafa’nın başarısını yansıtıyor. Sadece sporun farklı dallarına değil, Cumhuriyetimize olan sevgi ve tutku.” “İnanç açısından da çok doğru bir temele oturuyor” dedi.

BUSENAZ SÜRMENELİ: “AYDINLIK BİR YARINA YÜRÜMENİN BİRDEN FAZLA YOLU VAR.”

Olimpiyat ve dünya şampiyonu olan ilk Türk kadın boksör Busenaz Sürmeneli, bu törende olimpiyat madalyalı iki genç Türk kadını ve kendilerine belirlenen hedefe ulaşmak için ellerinden geleni yapan Cumhuriyet çocukları olarak hazır bulunduklarını belirtti. Atatürk, “Aydınlık bir geleceğe yürümenin birden fazla yolu vardır. Bu yolların en önemlilerinden biri de spordur. Kişisel başarılarımızı sadece aldığımız madalyalarla taçlandırmıyoruz.” Tüm çabalarımızın sonucunda ellerimizde tuttuğumuz kan, ter ve gözyaşı, bizi izleyen ve takip eden onbinlerce insan için deyim yerindeyse bir anlam ifade ediyor” dedi.

BUSE NAZ ÇAKIROĞLU: “BU ÖDÜL SADECE BAŞARI ÖDÜLÜ DEĞİLDİR; “TEK DURUŞ”

Olimpiyat gümüş madalyalı ve dünya şampiyonu ilk Türk kadın boksör Buse Naz Çakıroğlu, Cumhuriyetin 100. yılında bu ödülü alabilmenin benim için çok daha anlamlı olduğunu söyledi. Çakıroğlu, bu ödülün sadece bir başarı ödülü olmadığını; Bunun gençlere yönelik bir duruş ve yol gösterici olduğunu bildiğini belirtti.

Başa dön tuşu