Güncel

Memduh Büyükkılıç’tan ‘Atatürk’ mesajı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 85’inci yıl dönümünde rahmet ve minnetle andı.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 85’inci yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Cumhurbaşkanı Büyükkılıç, mesajında, Cumhuriyetin kurucusu ve İstiklal Mücadelesi’nin Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 85’inci yılında anarak, bu topraklar için canlarını feda eden tüm şehitlere teşekkür etti. Atatürk’ün ve hayatını kaybeden kahraman gazilerin şahsında vatan olmaktır. ‘dan merhamet istedi.

Başkan Büyükkılıç mesajında, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de belirttiği gibi ‘Benim naçizane bedenim bir gün elbet toprak olacaktır, ama Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır’, ecdadımızın bize bıraktığı bu cennet vatan Türk milleti sonsuza kadar yaşayacak, büyüyecek, gelişecek, üretecektir.” dedi.

Türkiye’nin uluslararası alanda sürekli geliştiğini vurgulayan Büyükkılıç, mesajında ​​şunları söyledi: “Başta savunma sanayii olmak üzere her alanda üreten ve sözleri tüm dünya tarafından dinlenen Türkiye Cumhuriyeti’nin mensupları olarak Atatürk’ün sözleri ‘Dinlenmeden yürümeye karar verenler asla yorulmazlar’.” Belirtildiği gibi çalışmaya devam ediyoruz. “Ulaştırmadan altyapıya, eğitimden sağlığa, tarımdan turizme, spordan kültür sanata kadar hemen her alandaki yatırım ve hizmetlerimizle birlik, beraberlik içinde ‘durmak yok, dinlenmek yok, koşmaya devam’ diyoruz. ve dayanışmadır” dedi.

Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılını kutladığını, ay yıldızlı Türk Bayrağı dalgalanan bu cennet ülkede ecdadımızın mirasına layık olmak için çabaların sürdüğünü belirten Büyükkılıç, mesajını şöyle tamamladı: : “Ay yıldızlı Türk Bayrağımız altında değerlerimize, devletimize, vatanımıza sahip çıkıyor, bayrağımıza ve ezanımıza sahip çıkmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle, ebediyete intikalinin 85. yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, bu uğurda fedakarca şehit ve gazi olan tüm kahramanlarımızı bir kez daha anıyorum. Ülkemizin iyiliği için.”

Başa dön tuşu