Güncel

Memduh Büyükkılıç’a gençlerden sevgi seli

Memduh Büyükkılıç, Gençlik Buluşması kapsamında Haber spikeri Mehmet Aydın ve Radyocu Hop Dedik Ayhan’ın Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’nde çocuklar ve gençlerle buluştuğu programa katıldı.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ‘Genç Dostu Ödüllü Şehir’ unvanına layık görülen Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, gençlere yönelik proje, etkinlik ve yatırımlarına devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi Gençlik Buluşması kapsamında Haber spikeri Mehmet Aydın ve Radyocu Hop Dedik Ayhan’ın Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’nde gençlerle buluştuğu etkinliğe Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç da katıldı.

Çocukların ve gençlerin sıcak, samimi ve coşkulu ilgisiyle karşılanan Başkan Büyükkılıç’a, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hüseyin Beyhan ve Mondihome Kayserispor Başkanı Ali Çamlı da eşlik etti.

Sevilen sunucular Mehmet Aydın ve Hop Dedik Ayhan tarafından sahneye çağrılan Büyükkılıç, İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarını kınayarak, mazlumların sesi Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğündeki birlik ve beraberliğin insanlığın uyanışına vesile olmasını diledi. .

BELEDİYE BAŞKANI BÜYÜKKILIÇ’TAN GENÇLERE TAVSİYELER

Kayseri’yi aidiyet duygusuyla kucaklamaları tavsiyesinde bulunan Başkan Büyükkılıç, “Bir cumhurbaşkanından öte, Kayseri’yi seven bir insan olarak, ömrünü, yıllarını bu şehre adamış bir doktor olarak, bizlere minnettarız. Ekibimiz, Erciyes’imiz, şehrimiz, üniversitelerimiz, iş adamlarımız, hayırseverlerimiz, kısacası her biriyle ayrı ayrı ilgilenelim, “Umarım eğlenirsiniz” dedi.

RECEP TAYYİP ERDOĞAN MİLLET BAHÇESİNİN BÜYÜKLÜĞÜNE ÇOK ŞAŞIRDILAR

Radyocu Hop Dedik Ayhan, Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’nin büyüklüğü karşısında çok şaşırdıklarını belirterek, “Kayseri’yi canı gönülden seviyoruz. Bu güzel alanı canlı görüp büyüklüğünü görünce gerçekten çok şaşırdık, çok beğendik. Bize bu güzel alanı armağan eden tüm büyüklerimize bir alkış gönderelim. “İstanbul havalimanında adı geçen yer bahçe ise sadece burasıdır, Kayseri genel olarak büyük bir zenginliğe kavuşmuştur” dedi.

“GERÇEKTEN İNANILMAZ, BÜYÜK BİR YER”

Haber spikeri Mehmet Aydın, “Bu açıdan baktığımızda 1 milyon 260 bin metrekare, gerçekten inanılmaz, devasa bir yer. Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi, İstanbul’daki havaalanı kadar büyük olduğunu düşünüyorum ama oradan çok daha iyi olacağını hissediyorum. Yazın burası çok daha güzel olur, gençlerle baş başa kalırız dedik ama kendini genç hissedenlerle de buluşuruz dedik. “Yarışmalar yapacağız, canlı yayınlarımız olacak ve burada çok güzel bir gösteri ortaya koyacağız” dedi.

“SAYIN BAŞKANIM SİZE BAŞARILAR OLSUN”

Mondihome Kayserispor Başkanı Ali Çamlı, Başkan Büyükkılıç’a hizmetlerinden dolayı ‘aferin’ diyerek, “Sayın başkanım, aferin size. Aferin öncelikle ülkenin liderine, sonra da bu şehirde size. Bunu bu şehre sunmak hayaldi, bugün gerçek. Kayserispor’un yaptıkları dün hayaldi ama bugün gerçek. “Bunların hepsi sizin sayenizde, bunu kamuoyuna duyuruyorum, mutluyum” sen” dedi.

Program kapsamında söyleşinin yanı sıra yarışmalar, sürpriz hediyeler, mehter konseri ve yamaç paraşütü etkinliğine de yer verildi. Başkan Büyükkılıç gençlere ve çocuklara sürpriz yaparak onlara şehrin markası Mondihome Kayserispor formasını hediye etti.

Başa dön tuşu