Güncel

Melih Onur ünlüleri aratmadı! Meymenet’te sıra dışı eğlence

Bursa’nın başarılı genç solistlerinden Melih Onur Önder, sahne aldığı Meymenet by Mixmen’de söylediği şarkılarla mekanı dolduran eğlence tutkunlarını heyecanlandırmayı başardı.

Ersel NALBANT – Esmanur GÜLBAHAR – Ahmet GÜNAY – Herkes Duysun
BURSA (İGFA) –
Hem sesiyle hem de sahne performansıyla bir kez daha hayranlarının gönlünü kazanan Melih Onur Önder, yaklaşık üç saat sahnede kalarak hayranlarına unutulmaz bir gece yaşattı.

Bursalı eğlence tutkunları, Melih Onur Önder’in seslendirdiği şarkılara eşlik ederek eğlenceli saatler geçirdi.

Şarkı aralarında hayranlarıyla sohbet etmeyi de ihmal etmeyen başarılı solist, şarkılarında kendisine eşlik eden tüm hayranlarına teşekkür etti.

”ÖNDER, “MÜZİK TARZLARI GELİŞTİ VE FARKLI HALE GETİRDİ”

Ara sırasında kuliste özel açıklamalarda bulunan Melih Onur Önder, yaklaşık 17 yıldır müzisyen olduğunu belirterek, “Pandemiden 3-4 ay önce single üzerinde çalışıyorduk. Yaklaşık 2,5 milyon görüntülemeye ulaştı ve ardından bir miktar ivme kazandı. Yaklaşık 4-5 yıldır yurt içi ve yurt dışında çeşitli illerde turneler yapıyoruz. Bakalım kader bize ne gösterecek.
Genelde pop söylüyorum ama tarzıma fantezi pop deniyor. Müzik tarzları gelişti, öyle farklılaştı ki… Sahnede olduğumuz için her tarzı mümkün olduğunca ve elimizden geldiğince okumayı planlıyoruz. Şansımız varsa bu yıl bir single daha yayınlayacağız. Karar aşamasındayız. 4-5 şarkı ve canlı video çekimlerinden oluşan bir akustik proje yapmayı düşünüyoruz. Onun kararını vereceğiz. “Önümüzdeki günler bize bunu gösterecek.” dedi.

Müziğe yeni başlayan gençlere tavsiyelerde bulunan Önder, “Müzikle başlayan gençlerin hemen hemen her tarzı dinlemesi gerekiyor, hepsinden öğrenecekleri bir şeyler var. ‘Ben bu tarzı dinliyorum, bunu dinlemeliyim’ dememeliler. Hepsini sahnede kullanıyoruz. Bunu büyük sanatçılarda görüyoruz, Pop, fantazi, türkü, klasik müzik vs. Bütün türleri okuyorlar. Gençlerin bunu öğrenmesi ve gidip eğitim alması gerekiyor.” söz konusu.

“NEŞET ERTAŞ’I ÖRNEK ALIYORUM”

Örnek aldığı sanatçının Neşet Ertaş olduğunu belirten Melih Onur Önder, şunları söyledi: “Örnek aldığım kişilerden ziyade benzetildiğim çok kişi var. Kubat’ı en son duyduğumda Ata Demirer’den bilgi almışlar. ‘Ya ben deliyim ya da sen delisin’ dedim. 50 kişiyle karşılaştırıldım. Sahne’de repertuvardan örnek aldığım Tan Taşçı, Gökhan Tepe ve Berkay var. Bursa sanayisi bizi arabesk müziğe doğru itti. Son 2 yıldır arabesk müzikte bir patlama yaşadık sanırım. Aslen Kırıkkaleliyim, Ankara doğumluyum. Örnek aldığım Neşet Ertaş var. Onun gibi bir usta olmaya çalışıyoruz.”

KÜRESEL EKONOMİK KRİZ BURSA’DA GECE HAYATINI VURDU

Bursa’da gece hayatına talep olmadığına dikkat çeken Meymenet By Mixmen İşletme Müdürü Samet Kartal, “Yaklaşık 15 yıldır bu sektörün içindeyim. Gece diyarında başladık. Bursa’da 12’den sonraki hayata deyim yerindeyse gece dünyası deniyor. Bursa’da gece hayatı insanları biraz farklı yönlere çekiyor. Popülarite eksikliğini kişisel krize bağlıyorum ve çok fazla mekan var. Son 2-3 yılda gece gezileri tamamen haftada 1-2 defaya düştü. Normalde insanlar akşam yemeğini yer ve gece 1’den sonra hayata devam ederlerdi. Bunlar haftada ikiye, bazen ayda ikiye düşüyordu. Bunu tamamen küresel krize ve fiyatlardaki artışa bağlıyoruz. Çoğu işletmeyle aynı konsepte sahip gibiyiz ama farklı sosyal projeler yürütüyoruz. SMA’lı çocukların sesi olduk.” söz konusu.

Meymenet By Mixmen’in deneyimli kadrosu eğlence tutkunlarına sunduğu hizmette sınır tanımıyor.

Başa dön tuşu