Güncel

Masterchef Sergen Yarışmanın Kurgu Olup Olmadığını Açıkladı

Masterchef Sergen’den bomba açıklama. Masterchef yarışması kurgu mu açıkladı. Sergen’den dikkat çeken Masterchef açıklamaları

TV 8 ekranlarının ilgiyle takip edilen yarışma programı Masterchef Türkiye 2021 sezonun önemli isimlerinden olan Sergen yaptığı açıklamalarla dikkatleri üzerine çekti. Acun Ilıcalı’nın yapımcılığını yaptığı programın sunuculuğunu Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna yapmaktaydı. Bu sene jüride Mehmet Yalçınkaya’nın ayrılacağı haberi gündem olmuştu. Masterchef Türkiye’nin 2021 sezonunun dördüncüsü Sergen yaptığı bomba açıklamalarla konuşuldu. Yarışmanın iddialı isimlerinden olan Sergen Masterchef’in kurgu olup olmadığını da açıkladı. İşte merak edilen detaylar…

Acun Medya’nın TV 8 ekranlarının üzerinde yayınladığı Masterchef Türkiye 2021 yılında yayınlandığı sezonu ile izleyiciyi ekrana kilitlemişti. Geçtiğimiz sezonun iddialı isimlerinden olan Sergen Özen yaptığı açıklamalarla şaşırttı. Masterchef’in kurgu olduğuna yönelik iddialar fazlasıyla dikkat çekiyordu. Eski yarışmacı bu soruya verdiği cevapla herkesi şaşırttı.

2020 yılında yarışmaya başvurduğunu belirten Sergen Öz “Ben yarışmaya geçen yıl başvurmuştum ama ilk bölümde elenmiştim. Yemeğin sosunu dökmeyi unutunca elemişlerdi. Şefleri görünce ellerim titremeye başlamıştı. Ardından memleketime döndüm. Bu yıl yeniden çağırdılar ve her şey güzel oldu. Hak ettiğim yere kadar gittim.” ifadelerine yer verdi.

Birçok ülkede yayınlanan Masterchef formatı Türkiye’de de ilgiyle takip ediliyor. İzleyenler yarışmanın kurgu olup olmadığını merak ediyorlar. Yarışmacı Sergen bu soruya verdiği net cevapla gündem oldu. “Bize bir kere bile direktif vermediler. Çekime giriyorduk. Her şey akışında bir şekilde devam ediyordu. Bir kere bile müdahale edildiğine şahit olmadım.” ifadelerine yer vererek Masterchef Türkiye’nin kurgu olmadığını açıkladı.

Geçen sezonda dördüncülük elde eden başarılı yarışmacının yarıştığı sezonda finale Eren Kaşıkçı ve Hasan Biltekin çıkmıştı. Şefler arasında yapılan oylamanın ardından Eren şampiyonluğu alan isim olmuştu.

Her sene Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna’nın sunuculuk yaptığı programda bu sene sunuculuk ve jüri koltuğunda bir değişim görüldü. Mehmet Yalçınkaya’nın Mastercjef jürisinde yer almayacağı yerine Arda Türkmen’in yerine geleceği söylendi.

Başa dön tuşu